YouTuber’ların işine yarayacak önemli bir yenilik geldi


03 Mart 2021 Çarşamba 23:30
ABONE OL
YouTuber’ların işine yarayacak önemli bir yenilik geldi

YouTube, YouTuber’ların izlenme analizlerine yardımcı olacak ‘eski ve yeni izleyenler‘ özelliğini getiriyor. Analytics üzerinde kanal ve video istatistiklerini analizini yapan kanal sahipleri, yükledikleri videoların kimler tarafından izlendiği bilgisine daha fazla hakim olacak.

YouTube Studio’da yer alan Analytics aracı, “zaman içinde kitlenizdeki farklı eğilimleri daha iyi anlama” başlığıyla YouTuber’ların kullanımına açıldı. Bu metrik sayesinde kanal sahipleri videolarına dair istatistikleri daha kaliteli yapabilme imkanına sahip oldu. YouTuber’lar videolarının yeni izlenme oranlarına göre, gelecekteki videolarına dair strateji uygulayabilecek.

YouTube, eski ve yeni izleyenler istatistiğini sunacak

Halihazırda YouTube Studio üzerinde bütün videoların aboneler tarafından izlenip izlenmediği kontrol edilebiliyor. Ancak yeni gelen özellikte, her videonun izleyici kitlesine göre analiz yapılabilecek. YouTube’ın web sürümü üzerinde erişilebilir olan özellik, ‘Geri gelen izleyici’ ve ‘Benzersiz izleyici’ isimlerini kullanıyor. Ayrıca burada abone bilgisi de bulunuyor. Bu bilgilere Analytics > Kitle sekmesinden erişiliyor. Her video için özel analiz yapmak içinse videonun analiz sayfasına gitmek gerekiyor.

YouTube Analytics üzerinde eski ve yeni izleyenler olarak değerlendirme imkanı sunan veriler için tanıtım yapıldı. ‘Benzersiz izleyici’, kanalı ilk kez izleyen kullanıcıları tarif ediyor. Ancak bu kullanıcılar arasında gizle sekmeden izleyen, izleme geçmişini silen ve kanalı 1 yıldır izlemeyen kullanıcılar da yer alıyor. ‘Geri gelen izleyici’ içinse seçilen tarih aralığında kanaldan en az 1 video izleyen kullanıcıların oranı ortaya çıkıyor.

youtube eski ve yeni izleyenler

Yeni özellik için YouTube aşağıdaki açıklamayı yaptı:

“Kitlenizi daha iyi anlama: Kanalınıza ne kadar yeni izleyici geldiğini görün. İçerik stratejinizi belirleyin: Yeni içerikleri ve biçimleri deneyerek yeni izleyicileri çekip çekemeyeceğinize karar verin. Kitle bağlığı oluşturmak için daha tutarlı içerik oluşturup oluşturamayacağınızı kontrol edin. Gelecekteki videolarınıza karar verin: Örneğin belirli bir videodan artış olursa, bu videoya benzer bir videoyla kitleyi geri gelmeye ikna edebilirsiniz.”

YouTube’un yeni özelliği hakkında siz ne düşünüyorsunuz?
yazarHasan Burus

Teknolojiyi ve oyunları seven Hasan, İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği okuyor. 2016'dan beri teknoloji haberleri yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" YouTuber’ların işine yarayacak önemli bir yenilik geldi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere YouTuber’ların işine yarayacak önemli bir yenilik geldi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda YouTuber’ların işine yarayacak önemli bir yenilik geldi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Enfal Diner'in telefonuna baktık! Sürpriz hediyeli Enfal Diner'in telefonuna baktık! Sürpriz hediyeli
  2. 2 9 yıllık Samsung Corby inceleme! 9 yıllık Samsung Corby inceleme!
  3. 3 Windows'lu hava temizleyici Froumann N90SDS inceleme! Windows'lu hava temizleyici Froumann N90SDS inceleme!
  4. 4 1.500-2.500 TL arasında alınabilecek akıllı telefonlar! 1.500-2.500 TL arasında alınabilecek akıllı telefonlar!
  5. 5 Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme
  6. 6 Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme
  7. 7 Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun! Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun!
  8. 8 iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu? iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu?
  9. 9 İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik
  10. 10 Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi! Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi!