YouTube’un faydalı kanalları


10.08.2017 12:00:00
YouTube’un faydalı kanalları

YouTube gibi dev bir medya ağında, içerik konusunda herhangi bir insanın sıkıntı çekeceğini düşünmüyoruz. Peki, faydalı içerikler dediğimiz, izleyici bilgilendiren içerikler konusunda ne durumdayız? Aslında bu konuda binlerce kanal size faydalı olabilmek için bekliyor. Bizler de sizin için bu kanallardan 5 tanesini listeledik.

En faydalı 5 YouTube kanalı

Listemizi oluştururken, hali hazırda yüzbinlerce abonesi olan ve platformu takip eden herkesin bir şekilde bildiği kanallara yer vermedir. Biz daha çok saklı kalan cehverleri mercek altına alalım dedik.

1. Yakın Kampüs

Tasarım ve yazılım konusunda ücretsiz dersler veren Yakın Kampüs, yeni bir kariyerde ilk adımınız olmayı hedefliyor. 

2. Murat Sen

Murat Sen aslında çok ilginç bir YouTube kanalı. Burada hayata dair her şeyin, her teknolojinin bilimsel yansımalarını görebilirsiniz. Sohbetleri, açıklama videoları ve şahane atölyesiyle, kesinlikle göz atmanız gereken bir kanal.

3. Afgan Rasulov

YouTube sertifikalı bir uzman olan Afgan Rasulov, eğlenceli dersleri ile ön plana çıkıyor. Adobe yazılımları üzerinde detaylı ve bir o kadar eğlenceli ders veren bu kanalı takip etmek isteyebilirsiniz.

4. KhanAcademyTurkce

Kendini Dünyanın en büyük ücretsiz öğrenme platformu olarak tanımlayan Khan Academy Türkçe kanalı harika ve bilgi dolu videoları ile size güzel vakit geçirten bir kanal.

5. Psikoloji TV

Psikoloji TV Klinik Psikolog Beyhan Budak videolarından oluşuyor. Psikoloji TV’de mümkün olduğunca sık bir şekilde hayata, ilişkilere ve psikolojiye dair videolar paylaşılıyor.

:: Sizin önerebileceğiniz kanallar hangileri?


 • yazarEmin Çıtak

  Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
  Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

  “YouTube’un faydalı kanalları” üzerine 15 yorum

  1. SDN Okuru dedi ki:

   Murat Şen

  2. SDN Okuru dedi ki:

   Nejdat Delioğlu

  3. SDN Okuru dedi ki:

   Barış Özcan

  4. SDN Okuru dedi ki:

   Video Eğitim kesinlikle en faydalı kanal olduğunu düşünüyorum.

  5. SDN Okuru dedi ki:

   KhanAcademy uygulamasının kuruluş hikâyesini bir kitapta okumuştum. Çok önemli ve iyi bir ***** listede yer bulması çok iyi olmuş

  6. SDN Okuru dedi ki:

   tabiki murat sen sevgilerle

  7. SDN Okuru dedi ki:

   Pintipandaa

  8. SDN Okuru dedi ki:

   Video Eğitim kanalini burda yer almamasi üzücü. Bence Türkiye'nin özellikle genç kesime en faydali kanalidir. Video Eğitim içeriklerde bedava ingilizce rusça dil eğitimleri, çeşitli yazilim solidworks photoshop ve bir çok faydali kisisel gelisim videolari var

  9. SDN Okuru dedi ki:

   Khan acedemy iyi digerlerini bilmiyorum yakin kampuse goz aticam

  10. SDN Okuru dedi ki:

   Tabii ki barış özcan

  11. SDN Okuru dedi ki:

   Psikoloji Tv başından beri takip ettiğim ve izlemekten oldukça keyif aldığım videolardan oluşuyor. Video konuları hep güncel, izlerken rahatladığımı hissediyorum.

  12. SDN Okuru dedi ki:

   Barış Özcanı unutmuşssunuz

  13. SDN Okuru dedi ki:

   Murat sen gerçekten Türkiye'deki en yararlı kanallardan biri murat hocayı gerçekten çok severim tanisikligimizda vardır çok dolu ve vizyon sahibi bir insandır ama hak ettiği abone sayısında değil malesef ki

  14. SDN Okuru dedi ki:

   Ne bu youtube youtube jerkesin dilinde butun haberlerde anlamiyom

  15. SDN Okuru dedi ki:

   Psikoloji Tv rezalet saçma bir şey bu, Afgan Abi idare eder, KhanAcademy çok iyi bir kanal gerçekten tavsiye edilir diğerlerini bilmiyorum

  Yorum yazın

  Geri bildirim