Okunma

YouTube’un iPad Uygulaması Çıktı


04 Aralık 2012 Salı 23:26
YouTube’un iPad Uygulaması Çıktı

iPad kullanıcılarının iOS 6‘nın çıkışından beri beklediği gün sonunda geldi. Google, uzun bir süredir hazırlık aşamasında olduğu YouTube‘un iPad uygulamasını resmi olarak yayınladı.

Bildiğiniz gibi Apple ile Google‘ın aralarında biten anlaşmanın uzatılmaması sebebiyle iOS 6‘da köklü değişiklikler gerçekleştirilmişti. Google Maps yerine Apple Maps hizmetine geçilmiş, YouTube uygulaması ise kaldırılmıştı. iOS 6 yükleyen herkeste mecburen uygulama kaldırıldığı için videoları ancak YouTube‘un mobil sitesinden izleniyordu.

iPhone ve iPod kullanıcıları için iOS 6 ile birlikte Google tarafından resmi YouTube uygulaması yayımlanmıştı. Ancak ne var ki iPad kullanıcıları bu durumdan mahrum kalmışlardı. Hatta YouTube uygulama eksikliği iPad‘in App Store‘unda birçok ücretsiz ve paralı üçüncü parti YouTube uygulamasının ilk 20‘ye girmesine sebep olmuştu.

Beklenen haber Google‘ın blogunda duyuruldu. YouTube uygulaması güncellenerek hem iPhone hem de iPad’e özel hale geldi. Telefondaki uygulamanın tasarımının daha büyük hali iPad kullanıcılarının emrine sunuldu.

Ücretsiz olan uygulamanın güncellemesi ile birlikte  bildirilen birçok hata da ortadan kaldırılıyor. Ayrıca uygulamanın iPhone 5‘in ekranına da uyumlu hale geldiğini belirtelim.

Uygulamayı App Store‘dan ya da buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

:: YouTube’un iPad uygulamasını nasıl buldunuz?
yazarYusuf Canpolat

Teknolojiyle bütünleşmiş halde yaşamakta olan yazar iPhone'unu yanından hiç ayırmaz. Her an her yerde internete bağlıdır ve aynı zamanda sıkı bir konsol oyuncusudur.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “YouTube’un iPad Uygulaması Çıktı”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    bu ne lan nekadar yazık acınası bir durum bu böyle SAMSUNG MONTE kullanıyorum onda bile youtube var dalga geçer gibi yazık ayped kullanıcılarına

  2. SDN Okuru dedi ki:

    ios la da başa çıkamadı koca google vay be

  3. thepolice2 dedi ki:

    Güncellemeyle birlikte telefon dili Türkçeyken arama sorunu da düzeltilmiş.

" YouTube’un iPad Uygulaması Çıktı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere YouTube’un iPad Uygulaması Çıktı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda YouTube’un iPad Uygulaması Çıktı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "