Okunma

YSK Sunucuları Patladı!


29 Mart 2009 Pazar 10:53
YSK Sunucuları Patladı!

Oy verme işleminin başlaması ile beraber, vatandaşların nerede oy kullanacağını internet üzerinden son kez kontrol ederek emin olmak istemesi üzerine Yüksek Seçim Kurulu‘nun resmi web sitesine akın etmesi, sunucuların iş göremez hale gelmesine neden oldu. An itibarı ile bu servis, çalışmıyor.

Güncelleme (17:23) / Yoğunluğun azalması ve oy verme sürecinin sonlarına yaklaşılması nedeni ile site yeniden açılıyor.

Sunucu Altyapıları Çok Kötü

Resmi web sitelerinde bu sorunun sık sık yaşanması, altyapı sorununu bir kez daha gündeme getiriyor. Öyle ki; sınav sonuçlarının açıklandığı gün Milli Eğitim Bakanlığı‘nın web sitesinin çalışmaması, KEY listelerinin açıklanması ile Maliye Bakanlığı‘nın internet üzerinden hizmet verememesi, bu problemi çok kez gündeme getirmişti.

Yüksek ihale bedellerine rağmen, bu hizmetlerin kesintiye uğraması, internet kullanıcılarını zor durumda bırakmaya devam ediyor.

:: Resmi sitelerin performansından memnun musunuz? Görüşlerinizi forumda paylaşın.
yazarHakkı Alkan

ShiftDelete.Net'in kurucusu olan ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; kişisel sitesi hakkialkan.com üzerinden de blog güncellemektedir. 
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “YSK Sunucuları Patladı!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    seçim sonuçlarının gönderilmesinde kaynaklanan sorun doğal bir sorun mu, yoksa tonlarca harcanan paraya rağmen olmaması gereken bir sorun mudur?

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Ampul Patladı!!!

" YSK Sunucuları Patladı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere YSK Sunucuları Patladı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda YSK Sunucuları Patladı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "