Okunma

YTÜ Yıldız Savaşları 2014 Başlıyor!


15 Şubat 2014 Cumartesi 18:59
YTÜ Yıldız Savaşları 2014 Başlıyor!

Yıldız Teknik Üniversitesi Robotik ve Otomasyon Kulübü tarafından, bu yıl ilk kez düzenlenecek olan robot yarışması “Yıldız Savaşları” 15-16 Mart’ta YTÜ Davutpaşa Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek. Yarışmaya robotik bilimi ile ilgili herkes yarışmacı olarak katılabilir. Görsel bir şova dönüşecek özel kategori ile bu anı canlı yaşamak isteyen herkes izleyici olarak bulunabilir. Türkiye’nin dört bir tarafından lise ve üniversite öğrencilerinin, ayrıca ilgili herkesin katılacağı bu yarışmanın her yıl tekrar edilmesi planlanıyor.

Yarışma 5 kategoriden oluşuyor. Geleneksel robot yarışması kategorileri: Çizgi İzleyen, Sumo, Mini Sumo ve Serbest olurken bunların yanı sıra, Yıldız Savaşları Özel Kategorisi ile Türkiye’de ki robot yarışmalarını sıradanlıktan kurtarmayı hedefliyor. Ayrıca firma yetkilileri ve akademisyenler tarafından organizasyonda robotik ve kontrol alanlarında çeşitli seminerler, söyleşiler ve sergiler düzenlenecektir.

Yıldız Savaşları Özel Kategorisi’nde uzaktan kumandalı robotlar 3m x 5m’lik kapalı arenada kıyasıya mücadele edecek. Testere, çekiç, ateş gibi saldırı ekipmanları bulundurabilen robotlar, rakibini etkisiz hale getirmeyi amaçlarken 2’li eşleşmelerin sonunda finale kalan 2 robot da ödüllendirilecek, final karşılaşmasında galip gelen robot ise ayrıca ödüllendirilecek.

Katılımcılar seminer ve sergiler ile birlikte robotik ve kontrol alanında fikir sahibi olabilir, bu alanlardaki gelişmeleri takip edebilirler. Ayrıca görsel bir şova dönüşecek olan kategorilerde yarışmacı olmanın yanı sıra izleyici olarak da katılım mümkün. Ayrıntılı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

:: Robotik mühendislik ile ilgileniyor musunuz?

 
yazarFerhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “YTÜ Yıldız Savaşları 2014 Başlıyor!”

  1. hakanmelik dedi ki:

    Süleyman Demirel Üniversitesi Teknoloji Klübü olarak katılacacağız inşallah 🙂

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Bu iş türkiyede horoz dövüşünün yerini almazsa ben bişey bilmiyorum fur ula kafasına fur

  3. akinov5 dedi ki:

    Bekleriz

" YTÜ Yıldız Savaşları 2014 Başlıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere YTÜ Yıldız Savaşları 2014 Başlıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda YTÜ Yıldız Savaşları 2014 Başlıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "