Okunma

YTÜ Yıldızlı Projelere Başvurular Devam Ediyor


14 Mart 2012 Çarşamba 10:53
YTÜ Yıldızlı Projelere Başvurular Devam Ediyor

YTÜ IEEE Öğrenci Kulübü, geçtiğimiz senelerde İstanbul Sanayi Odası, Makine Tanıtım Grubu ve İstanbul Ticaret Odası’nın ana sponsorluklarında “Fikrini Geleceğe Taşı!” sloganıyla gerçekleştirdiği Yıldızlı Projeler Yarışması’nı bu sene; Yıldız Teknik Üniversitesi ve YTÜ Teknopark A.Ş. destekleriyle gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

Tüm üniversite öğrencilerinin katılabileceği bu yarışmada, 7 Şubat 2012 tarihinde başlayan ve yaklaşık 2 buçuk ay sürecek olan proje başvuru alım sürecinin ardından, 11 Mayıs 2012 tarihinde belirlenecek olan finalist proje ekipleri, Yıldızlı Projeler Yarışması’nın yenilikçi jüri yapısı ve somutlaşmış üniversite-sanayi işbirliği sayesinde, Sanayi Bakanlığı Teknogirişim Sermayesi’nden yararlanmak için rakiplerinin bir adım önüne geçmiş oluyor.

Finale kalan projeler; 27 Haziran 2012 Çarşamba günü gerçekleştirilecek final gününde; düzenlenecek olan proje sergisinde sergilenecek, sanayici ve akademisyenlerin değerlendirmelerine sunulacaktır.

27 Haziran 2012 günü; sanayinin sorunlarını ve ihtiyaçlarını kavramış, üniversite olanaklarını etkin kullanmış, yenilikçiliği ve yaratıcılığı tüm proje süreci boyunca içselleştirmiş olan en başarılı üç proje ödüllendirilecektir. Birinciye 15.000 TL, ikinciye 3.000 TL, üçüncüye 2.000 TL para ödülünün yanı sıra; dereceye giren projelerden önceliği sıralama olmak şartı ile bir projeye 2 yıl YTÜ Teknopark’ta açık ofis imkanı sağlanacaktır.

Yıldızlı Projeler Yarışması geçtiğimiz senelerde olduğu gibi bu sene de 5 ana kategoride düzenlenecektir. Bu kategoriler;

• Yenilenebilir Enerji Kaynakları, Enerji Verimliliği ve Kalitesi
• Mekatronik, Robotik ve Otomasyon Uygulamaları
• Elektronik ve Haberleşme Uygulamaları
• Yazılım ve İnternet Uygulamaları
• Mekanik, Malzeme ve İmalat Uygulamaları

Proje başvuru alım sürecinin ardından, 11 Mayıs 2012’de belirlenecek olan finalist projeler arasında olmak, alacağın eğitimler ve profesyonel danışmanlar eşliğinde “Geleceğin Girişimcileri” arasında yer almayı sen de istiyorsan; Yıldızlı Projeler Yarışması ile ilgili daha detaylı bilgi ve başvuru için buraya tıklayın.

Başvurular için son tarih 27 Nisan.

:: Başvurmayı düşünüyor musunuz?

 




yazarYusuf Canpolat

Teknolojiyle bütünleşmiş halde yaşamakta olan yazar iPhone'unu yanından hiç ayırmaz. Her an her yerde internete bağlıdır ve aynı zamanda sıkı bir konsol oyuncusudur.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “YTÜ Yıldızlı Projelere Başvurular Devam Ediyor”

  1. ALPARS™ dedi ki:

    Bir kaç projem var belki tutar

" YTÜ Yıldızlı Projelere Başvurular Devam Ediyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere YTÜ Yıldızlı Projelere Başvurular Devam Ediyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda YTÜ Yıldızlı Projelere Başvurular Devam Ediyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "