Okunma

Yüksek Frekans Savaşları


24 Eylül 2009 Perşembe 07:09
Yüksek Frekans Savaşları

Intel ve AMD arasındaki frekans savaşları ara vermeden devam ediyor. Geçtiğimiz aylar içersinde AMD 3.4 GHz hıza sahip Phenom II X4 965 işlemcisini piyasaya sürdü. Intel fazla zaman kaybetmeden 3.46 GHz hıza sahip yeni bir işlemci çıkaracağını müjdeledi. AMD sessizliğini bozmasa da biz Phenom II X4 975 için planlar yaptığını biliyoruz.

AMD’nin yaptığı planlar değişmezse Phenom II X4 975 işlemcisi 2010 yılından önce piyasada olacak. Şimdilik işlemcinin frekans hızı hakkında bir bilgimiz yok. Ama 3.4 GHz’den fazla olacağı kesin. Bu yeni işlemcinin TDP değeri 140 W olacak. Deneb çekirdeğe sahip olacak yeni işlemcinin mimarisi ise 45 nm. Yeni işlemcinin önbelleğinin 6 MB olacağı söylentiler arasında yer alıyor.

:: Sizin işlemciniz kaç GHz?
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Yüksek Frekans Savaşları konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yüksek Frekans Savaşları ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yüksek Frekans Savaşları ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "