Okunma

Yüksek Hızlı Helikopterler Geliyor!


20 Ekim 2010 Çarşamba 15:34
Yüksek Hızlı Helikopterler Geliyor!

Artık helikopterler de yüksek hızlarda seyredebilecek! Onlarca mühendisin üzerinde çalıştığı yeni bir teknolojiye sahip yüksek hızlı helikopterler, deneme uçuşlarına başladı. İlk bakışta bildiğimiz helikopter görünümüne sahip olan bu helikopterler, atalarına oranla birtakım farklılıklar içeriyor.

Amerika menşeili Sikorsky Aircraft ve Almanya menşeili Eurocopter isimli havacılık firmalarının bünyesinde çalışan mühendisler, bu yeni helikopterin saatte 300 kilometreye kadar hızlanabileceğini savunuyor.

Gelin videoyu izleyelim:

 

#y3/30e6f046fa5adf4c8a14638ff9e19e1b.flv#

 

:: Sizce böyle bir helikopter, günlük hayatın da bir parçası olabilir mi?

 
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Yüksek Hızlı Helikopterler Geliyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yüksek Hızlı Helikopterler Geliyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yüksek Hızlı Helikopterler Geliyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "