Yurtdışı araç fiyatları vs Türkiye araç fiyatları


17 Kasım 2019 Pazar 12:00
Yurtdışı araç fiyatları vs Türkiye araç fiyatları

ShiftDelete.Net olarak farklı karşılaştırma videoları ile karşınızdayız. Bu videomuzda yurtdışı araç fiyatları ne kadar, Türkiye’deki araç fiyatları ne kadar yakından bakıyoruz. Yurtdışı araç fiyatları vs Türkiye araç fiyatları videosu ile karşınızdayız.

Yurtdışı araç fiyatları vs Türkiye araç fiyatları

Ülkemizdeki araç fiyatları son zamanlarda ciddi bir şekilde arttı. Biz de bu videomuzda hem orta segment  araçlarının hem de üst segment araçların, Türkiye ve yurtdışı fiyatlarına yakından bakıyoruz.

Yurtdışı araç fiyatları karşılaştırma

Ülkemizde yeni bir araç almak istediğiniz zaman çok farklı vergiler ile karşılaşabiliyorsunuz. Bu durum yurtdışındaki ülkelerde de farklı vergilendirmeler olarak karşımıza çıkıyor. Ülkemizde araç almak istediğinizde, ilk olarak ÖTV ile karşılaşıyor ve aracınızın özelliklerine göre araç fiyatı üzerinden vergi ödüyorsunuz. Örneğin, 2000 cm3 silindir hacmine sahip bir araç aldığınız da,  tutar sınırı olmadan yüzde 160 oranında bir ÖTV ödemeniz gerekiyor. Yani aracınızın fiyatı 200 bin TL ise 320 bin TL gibi bir ÖTV ödemesi sizi bekliyor. Aracınızın 200 bin TL ve 320 bin TL oranındaki tutarlarının toplamının üstüne yüzde 18 gibi standart bir KDV ödemek zorunda da kalıyorsunuz.

Türkiye’deki vergilendirme sistemi, araç silindir hacmi ve fiyatına göre değişkenlik gösterirken yurtdışında çok farklı uygulamalara maruz kalabiliyorsunuz. Biz de bu videoda sizler için ilk olarak Türkiye’deki araç fiyatları ne kadar baktık daha sonrasında da yurtdışı araç fiyatları hangi seviyede yakından baktık.
yazarFurkan Karaca

Henüz yolun başında olan Furkan, çok çalışıyor ve bayağı bir eğleniyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

58 yorum - “Yurtdışı araç fiyatları vs Türkiye araç fiyatları”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Bu işi borsa gibi görcen bu 1. Bir ikinciside bu araba ihtal kardeş.
  Senin maşiin senin ülkende asgari üst sekmet. gavurun maşii kendi ülkesinde üst sekment iş bu.

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  inceleme yanlis birde alimdan sonra yillik yol kulanim vegileri sigorta ve havaya salinan gaz icin vergiler var toplam olarak soylemek lazim . unutmadan yakit daha avrupada cok daha bahali vergilerden dolayi onu da soyleyelim,,

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  Peki Nereye Gidiyor Bu Moneyl’er Bakın Para Demiyorum 😁

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  O kadar vergi var ama gözünü açan araba alma derdinde. Bakkala arabayla giden atmosfer düşmani insanlarin memleketlerinde araba vergileri x5 olsun. Az x10 olsun. Araba araba araba. Ne lan bu. Doğanin anasini aglattiniz. Sizin akulu araba cocukluk sevdalariniza millet cekmek zorunda mi bu trafigi bu egzozu. Baslatmayin arabaniza. Cahil sevdasi.

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  Resmen soyuluyoruz

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  Üretmeyen toplum vergi ile ölüme mahkumdur

 7. Ziyaretçi dedi ki:

  burdan cıkan sonuc şu bırtane kendıne 2 tane devlete

 8. Ziyaretçi dedi ki:

  Gençliğimize ”ali ata bak” gibi düşünceden yoksun cümleler öğretileceğine, ”isyan ediyorum öyleyse varım” gibi kelimeler öğretilseydi… Maalesef en değerli varlığımız geleceğimize düşünmesi gerektiği öğretilmedi.

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   2020 de herkes isyan edip meydanlara inecek bana öyle geliyor herkesin şuan içinde kaynıyor patlama an meselesi

 9. Ziyaretçi dedi ki:

  su yorumlara bak, bu kadar koyun olduktan sonra bu vergiler asla inmez. sanki vergiler kalksin deniyor su tepkilere bak ya. siz aklinizin yerine ne tasiyosunuz? neden oksijen tuketiyosunuz? size yuzde 160 degil yuzde 400 vergi uygulamak lazim. o zaman da dersiniz kardesim her yerde boyle begenmiyosan git, vergisiz sosyal devlet mi olur diye. gerci dersiniz siz hiiiic sasirmam.

 10. Ziyaretçi dedi ki:

  Halkını soyan bir devlet yönetimi var bizde. Hem dolar Euro almış başını gitmiş hem de vergi zammı üzerine vergi zammı… Refah seviyemiz son 7-8 yıldır düştü, daha da düşüyor, bunu göremeyen ahmaklar hala malum elemanın şakşakçılığını yapıyor. Kimler ne durumda hiç bakan yok. Birileri güzel arpalık alıyor, ev alıyor araba alıyor ayrıca onlara vergi indirimi hatta vergi muafiyeti var. Normal halk, iktidar yalakası da değilse, ailesini ayda bir akşam yemeğine dışarı çıkaramıyor.
  Bir sürü insanı da işinden attı bu devlet. Ekmeksiz bıraktı. Ekonomiyi en mal gruba vermişler, adamlar çokomelden başka birşey bilmiyor.

  Güzel ülkem Türkiye, insanlar burada niye yaşasın söyle?!

 11. Ziyaretçi dedi ki:

  araçtanda ticaretttende anlamadığınız belli. örneğin ford modeli için konuşursak üretici almanya ithal ediyor diğer ülkelere araç ingilterede 16bin sterlin yani 118 bin tl ye satılıyor türkiyedeki fiyatı da aşağı yukarı o fiyat yani bütün dünyaya aynı paraya ithal ediyor ama ülke içerisindeki alım gücü farkı var

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Onlar 8 ayda alıyor biz 58 ayda

  2. Ziyaretçi dedi ki:

   Hangi mantıkla ingiltere para birimini tl ye çeviriyorsunuz? Cidden bu kadar ahmak olunamaz, sizlere müstahak soyulmaya devam edin

  3. Ziyaretçi dedi ki:

   Neye dayanarak Sterlin’i TL’ye çeviriyorsunuz? İngiltere’de yaşayan biri Sterlin kazanıyor ve yaklaşık olarak 4-5 ayda bu parayı kazanır. Siz 118.000 TL’yi kaç ayda kazanırsınız onu düşünün.

 12. Ziyaretçi dedi ki:

  Ayda 1000 tl sgk primi ödeyerek. 55 yaşına kadar bedava sağlık hizmeti alıp, kalan ömründe emekli maaşı alabileceğin başka bir yer varsa, vergi ödeme ve hemen oraya git

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   sgk primine takilan trol: insanlar saglik hizmetini ve emekliligini almak icin sugunun sartiyla 480bin TL devlete odeme yapiyor!

  2. Ziyaretçi dedi ki:

   Bedeva hizmeti kim almış katılım payı ödemelerini unutma bedava sağlık hizmeti için kurul kararı gerekir aksi halde ilaç muayene ve tanı ücretlerinin hissesene düşeni ödemek zorunluluğu var

  3. Ziyaretçi dedi ki:

   Gelişmiş ülkelerde sosyal güvenlik primi ödemesen de sağlık hizmeti alıyorsun. Çok ödeyen de az ödeyen de aynı kalitede hizmeti alıyor. Ve bu hizmeti alırken devlet “lütfedip de sana bahşediyorum” havasında değil “ben devletim; vatandaşıma bu hizmeti vermekle yükümlüyüm” havasında sunuyor.

   1. Ziyaretçi dedi ki:

    Ülke ismide paylaşsan çünkü amerika ve avrupada böyle bir sistem yokta hatta googlede arat türkiyede artan sağlık turizmi diye görürsün…

  4. Ziyaretçi dedi ki:

   Ehh yani senin gibi şaşkınlar olduktan sonra sağlık hizmetini bedava da zannedersin, emekli aylığıyla diğer ülkelerin emeklileri gibi dünya gezisine çıktığını da.

 13. Ziyaretçi dedi ki:

  Vergiden şikayet edenlerden vergi almayacaksın. Sağlık, eğitim, ulaşım gibi hizmetlerden faydalandırmayacaksın. Bak nasıl yalvaracaklar yine eski günlerine dönmek için

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Senin tuzun kuru belli. Kimin arpalığını alıyosan artık

  2. Ziyaretçi dedi ki:

   Kimse vergi ödenmesin demiyor. Beynini kullan biraz. Boşuna orada değil.

  3. Ziyaretçi dedi ki:

   Bi arkadaş yazmış vergi vermesin eğitim sağlık ve Ulaşımdan yararlanmasin diye:) arkadaş zaten sağlıkta katılım payı, okulda aidat ve Ulaşımda da akbili devlet veriyor zaten değil mi? Valla benden vergi kesmesin ben hepsini karşılamaya razıyım. Ayrıca 5 vakit namaz kılıp, fiş fatura vs kesmeyip %18 vergiyi devlete ödemeyenlerden de değilim

 14. Ziyaretçi dedi ki:

  Üretim yapmıyoruz diyen yorumcu arkadaş. Bugüne kadar ne ürettin? Senden 70 milyon tanesi bir araya gelince işte böyle sadece boş konuşan insanlar ortaya çıkıyor.

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   En azından konuşuyor susmuyor o da sussun hiç konuşmasın ne bok olucak peki?

 15. Ziyaretçi dedi ki:

  Maalesef ülkemizin vergi dışında başka bir geliri yok. Sadece cebinizi düşünmeyin. Sosyal toplum olmak başka bir bakış açısı ister. Yaşlı ve çocukların hastanelerde tedavi olabilmeleri verdiğiniz vergiler ile mümkün oluyor.

 16. Ziyaretçi dedi ki:

  libyada kaddafi zamanında su ve ekmek bedavaydı. yeni evlenecek olan çifte ev veriliyordu. arabasını devlet veriyordu. benzin fiyatı bozuğun yoksa sonra ver denecek kadar azdı. evet bugün yeni dünya düzeninde diktatörlük sistemini hepimiz reddediyoruz. kendisi öyleydi ama bu kadar güce sahip olmasına rağmen çadırda yaşadı. ülkenin neredeyse tüm gelirleri halka dağıtılıyordu. sonra ne oldu? youtube da videosu bulunan arap milletler toplantısında herkesi yaptıkları adaletsizlikleri ve batılı güçlerle olan beraberlikleri konusunda uyardı. sonrası malum biliyorsunuz. o sebepten bu düzen böyleyken onu bunu tartışmaya gerek yok maalesef…

 17. Ziyaretçi dedi ki:

  Singapur gayet gelişmiş bir ülke ve halkın refahıda üst seviyede. Peki bu araçların singapurdaki fiyatı nedir ?

 18. Ziyaretçi dedi ki:

  Bir tane kendine, bir tanede devlete araba alıyorsun. Arabayı aldıktan sonra, vergi +sigorta+kasko+benzin parası ödeyerek devlete, bir araba daha alıyorsunuz.

 19. Ziyaretçi dedi ki:

  fiyatlar çokomelli karamelli bakınız burası çok önemli 😀

 20. Ziyaretçi dedi ki:

  Sözde bide yerli araba yapacaklar bedavadan bu kadar vergi alacaksın sonra yerli araba yapacağız dersiniz omurgasızlar

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Badem bıyıklı kakalak bi bitin artık heryerdesiniZ

 21. Ziyaretçi dedi ki:

  Yabancıların teknolojisi var ise bizimde imanımız var.

 22. Ziyaretçi dedi ki:

  Verginin vergisini alan bi yönetim altındayız, kamu maaşlarını fazlasıyla halktan alıyorlar üretime dayalı değil tüketime dayalı. Başka ülkelerde yapılan zamları protesto ediyorlar ne kadar tuhaf öyle değil mi?

 23. Ziyaretçi dedi ki:

  Doblo parasına hani Valer S alıyorduk! Doblo 50.600 paunt mu? Paunt un ne kadar olduğundan senin haberin var mı?! Saçma sapan başlık atılmaz.

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Zaten sorun burada. Bize 50000 paund 400000 TL ama ama onlar için 50000 TL gibi.

  2. Ziyaretçi dedi ki:

   Başlık tamamen doğru şöyle düşün ülkemizde asgari üçret 2020 tl doblo 50-60 bin birim para ordada 1800-2000 birim asgari ücret olsa velar s 50-60 bin birim paraya lux segmet alıyorsun aynı çalışıyorsun aynı yoruluyorsun sen alt segmente biniyorusub adam senınle aynı çalışarak üst segmente biniyor arkadaşım başlıktaki amaç bu 😁

 24. Ziyaretçi dedi ki:

  Umrumda değil moruk. Ben bu dünyadan elimi çektim ve en huzurlu insan olduğumu düşünüyorum. Şurda 60-70 sene yaşıcam sonra bir örtüyle toprak altında çürüyeceğim. Bak bence hepiniz burdan kaybediyorsunuz. Yani bu fani hayatı sonsuz hayata tercih etmekten dolayı bu haldesiniz. Bunu idrak edememeniz imanınızın eksikliğinden kaynaklanıyor. Şimdi gelip birileri saçmalıyorsun diyecek ama anlamazsınız işte. Neyse dünya malıyla oyalanmaya devam edin, gerçi malınız da yok, daha doğrusu kafayı yemeye devam edin hahaha.

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Bence boşu boşuna bu dünyayla vakit kaybetme…. At kendini bir yerden. Sen de rahat, biz de rahat ondan sonra.

 25. Ziyaretçi dedi ki:

  ciğerim kur farkınıda söyleseydin on numara olurdu Pound: 7,41 tl

 26. Ziyaretçi dedi ki:

  Haram zikkim olsun

 27. Ziyaretçi dedi ki:

  saplaaaa

 28. Ziyaretçi dedi ki:

  Araba da almayın, vergi de vermeyin. Basimizdakilerin masraflarını biz karşılayacak değiliz.

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Doğru söylüyor bu ülkede araba alınmaz bu ülkede üretici değil devlet kazaniyor

 29. Ziyaretçi dedi ki:

  Rakamsal bir konu için neden video izleyeyim, keşke yazıda anlatsaydınız.

 30. Ziyaretçi dedi ki:

  Kirayi dusunmek lazim demissinde bak sana soyle bir ornek vereyim belediye evlerinde kiraci isen maximum oeyecegin kira 45-50 pound arasi haftalik, engelli kisiler icin 5-10 pound arasi degisiyor geri kalanini devlet karsiliyor, en dusuk wage o da Turk yerlerinde calisirsan seni esek gibi 12-13 saat calistirip 300-350 pound alabilirsin haftalik, benim haftalik kazancim £460, 46 pound kira veriyorum 3 ayda bir elektrik faturasi geliyor en fazla 38 pound odedim ona, aylik gaz faturam’da 35-40 pound arasi. Simdi Turkiye ile karsilastir bakalim yine.

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Arkadaşım şuan Galler bölgesinden yazıyor, köy gibi yerde 400 pound’dan aşağı kira yok, ustelik 1+1 ayrica uydu antene bile para veriyoruz, 50 poundluk gaz faturasina da gülüyor 🙂 kar basladi bidaha yazsin diye. Araç ve alkol disinda bi avantaji yok iskembeden sallamasinlar diyor 😁

   1. Ziyaretçi dedi ki:

    arkadaşına söyle bıraksın gelsin o zaman Galler bölgesinden. buyursun yaşasın dünya şeysi liderimizin yönetiminde.

 31. Ziyaretçi dedi ki:

  Burası çokomelli.
  Dıj güçlerin işi.
  Dış minnahlar hep bunlaaa!

 32. Ziyaretçi dedi ki:

  Bu memlekette yaşamak demek matematiği işlevsiz kılmak demek 🙂

 33. Ziyaretçi dedi ki:

  Devlet o yuzden 27 bucuk yıldır araç üretmiyor. Çünkü böyle 1 araç kendine 2 araç devlete aliyorsun

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Ondan dolayı yerimizde sayıyoruz . Yok geri gidiyoruz

 34. Ziyaretçi dedi ki:

  Böyle karşılaştırmalar yapıp da moralimizi bozmayın

 35. Ziyaretçi dedi ki:

  Ne derler bilirsin bu tür haberler için. Silivri soğuktur 😀

 36. Ziyaretçi dedi ki:

  Fiestayı Türk asgari ücretle 58 ayda. İngilteredeki 8 ayda kazanıyor. Lütfen biri bana bunu anlatsın . Lütfennnnn

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Açıklaması çok açık 50 ayını itiyolar geçiriyolar kanırtıyolar

" Yurtdışı araç fiyatları vs Türkiye araç fiyatları konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yurtdışı araç fiyatları vs Türkiye araç fiyatları ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yurtdışı araç fiyatları vs Türkiye araç fiyatları ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?
 2. 2 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
 3. 3 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!
 4. 4 Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar
 5. 5 En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme
 6. 6 Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk
 7. 7 Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor! Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor!
 8. 8 Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı! Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı!
 9. 9 Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk... Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk...
 10. 10 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık! 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık!