Yurt dışı harcamalarında maliyeti düşürecekler


17 Aralık 2019 Salı 17:34
Yurt dışı harcamalarında maliyeti düşürecekler

PeP ve Visa düzenlediği bir toplantı ile güçlerini birleştirdiğini duyurdu. Biz de bu toplantıya katıldık ve yurt dışı harcamaları için maliyeti düşürecek olan iş birliğini PeP Genel Müdürü Artun Kumrulu’ya ve Visa Türkiye Genel Müdürü Merve Tezel‘e sorduk.

İş birliği ile birlikte yurt dışında yapılan ödeme ve nakit çekimi gibi hizmetlerde tüketiciler daha uygun döviz kurlarından faydalanacak.

PeP ve Visa iş birliğini duyurdu

İş birliği kapsamında PeP Visa kart sahipleri, internetten ya da dünyanın dört bir yanından yaptıkları harcamalarda uygun döviz kurlarından faydalanacak.

Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan sizleri röportajlarımız ile baş başa bırakalım. İyi seyirler…

Konuyla ilgili açıklama yapan PeP Genel Müdürü Artun Kumrulu şunları söyledi:

“Visa logolu PeP kart ve buna bağlı para transferi ve yurt dışı işlemlerinde, hem ticari hem bireysel harcamaların kur farkından zarar görmeden gerçekleştirilmesini sağlıyoruz. PeP üyeleri böylelikle Türkiye’nin yanı sıra yurt dışı işlemlerinde de avantajlı hizmetlerle buluşacak. Hedef kitlemiz; yurt dışına ticari veya turistik amaçlı seyahat edenler, yurt dışında yaşayanlar, eğitim için yurt dışına giden öğrenciler ve yurt dışından ödeme alan kişi ve şirketler.”

Visa Türkiye Genel Müdürü Merve Tezel ise “PeP kartı sahipleri, PeP’in sağladığı faydaları Visa’nın 200 ülkede 54 milyon işyeri ve 2,7 milyon ATM’yi kapsayan ağı ile dünyanın dört bir yanında kullanarak kolayca işlem yapma imkanına sahip olacak.” dedi.

PeP hem yurt dışında hem de yurt içinde para transferinden fatura ödemelerine kadar birçok alanda farklı avantajlar sunuyor. Hem kurumsal hem de bireysel kullanıcılara hitap eden PeP, online alışverişte de güvenli bir deneyim vaat ediyor.
yazarHazal Orta

2012 yılında editörlük kariyerine başlayan yazarın yolu yakın zamanda ShiftDelete.Net ile kesişti. Teknoloji gündemini yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan teknolojik gelişmeleri okurlara aktarıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Yurt dışı harcamalarında maliyeti düşürecekler konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yurt dışı harcamalarında maliyeti düşürecekler ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yurt dışı harcamalarında maliyeti düşürecekler ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik! iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik!
  2. 2 Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri! Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri!
  3. 3 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
  4. 4 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
  5. 5 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
  6. 6 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
  7. 7 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
  8. 8 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
  9. 9 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
  10. 10 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!