Okunma

Yurt dışından alınan telefonlara ek ücret!


23 Aralık 2016 Cuma 08:36
Yurt dışından alınan telefonlara ek ücret!

Artık cep telefonu, bilgisayar, TV gibi elektronik eşyaları yurt dışından satın alıp, ülkeye girdiğinizde bandrol ücreti ödeyeceksiniz.

Cep telefonları için ek ücret

Resmi Gazete‘nin bugün yayınlanan sayısında belirtildiği üzere, bundan böyle yurt dışından alımı yapılan elektronik cihazlar için ek ücret alınacak.

16-12/23/telefon_0.jpg

51-148 ekran arası TV‘lerden 10 Euro ve 80 Euro arası bir bandrol ücreti,

Cep telefonları için 20 Euro bandrol ücreti,

Tabletlerden 10 Euro,

Otomobil radyo sistemlerinden 1 Euro,

MP3 ve MP4 çalarlardan 7 Euro,

Ekranlı video oynatıcılardan ise 15 Euro alınacak.

Bundan böyle yurt dışına gidip, bir ürün satın alıp, Türkiye’ye döndüğünüzde aldığınız cihazın türüne göre bandrol ücreti ödeyeceksiniz.

Bu arada, 22 Aralık‘ta açıklanan karara göre, yurt dışında işlem gören online alışveriş sitelerinden gümrüksüz alışveriş bedeli 30 Euro’ya düşürüldü.

:: Bandrol ücreti hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

159 yorum - “Yurt dışından alınan telefonlara ek ücret!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Yurt dışına gideceksin, orada aldığın cihaza verği vereceksin,yol su hastane güvenlik ulaşımını kullandığın ülkene vergi vermemek için her türlü işi çevireceksin, sonrada burada ağlayacaksan olmaz git başka yerde ağla.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Ben yurt dışında yaşıyorum memlekete dönerken şahsi telefonumu ve PCmi getiremeyecek miyim yanımda? Nasıl anlıyorlar yurtdışına çıkıp ürün alıp gelindiğini? Bu nasıl iş anlamak mümkün değil

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Ek ücret… eyvallah. Çok pozitif bir yaklaşım oldu bu eklentili ücretler. Şimdi zam olunca etkisi ve çağrışımı, geri tepkisi farklı oluyor. Neyse, Bizde artık ek gelir sağlama yollarını araştırsak iyi olacak.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Artık düşünmeden yaşamak istiyorum. Bazılarımız öyle yaşıyor ve çok mutlu!!!

 5. SDN Okuru dedi ki:

  45 50 tl gelen elktrik 61 tl geldi daha durun bide onlar var

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Burada bir tane ib.. aktrol var sürekli eksi puan veriyo

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Reisçiler söyleyinde şu pahalılık azalsın biraz yav 🙂

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Bi tek kulağımız kaldı

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Bunu yaklaşan krizin gelemsini geciktirme amaçlı mı yapıyorlar?

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Memleket elden gidiyordu neredeyse o zaman karanlık güçlere karşı bu kadar feveran etmemişsinizdir ***** teknolojinize vergi gelince nasıl da isyanlardasınız.Bakıyorum da burası iktidarı lanetleme platformuna dönüşmüş.Sağlam kin kusmuşsunuz.
  ***** bağlılığı ve çıkarı olmayan gayet sade yaşayan,sıradan bir vatandaş :Hani sizin koyun dediğiniz var ya işte o benim!

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Damarımızda akan kandan vergi almayı unuttular biri hatırlatabilir mi?

 12. SDN Okuru dedi ki:

  Çok iyi olmuş. Yalnız bu az değilmi biraz ücretini arttırın ve vergide koyun. Birde trt vergiside koyun. Bu cihazlar elektronik olduğu için tedaş vergiside alın. Birde o verginin vergisinide alın. Hatta ülkeye giren insanlardanda vergi alın ülkenin havasını kullanıyor. Burnumuza saat takın aldığımız havanında parasını ödüyelim.

 13. SDN Okuru dedi ki:

  Başganlık olunca her şey düzelecek 🙂

 14. SDN Okuru dedi ki:

  şimdiden bunlar yapılıyosa bide başkan olunca neler yapar Allah bilir 😀

" Yurt dışından alınan telefonlara ek ücret! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yurt dışından alınan telefonlara ek ücret! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yurt dışından alınan telefonlara ek ücret! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "