Okunma

Yurtdışı Eğitim İçin İlk Durak Mezun.com


14 Ekim 2011 Cuma 11:04
Yurtdışı Eğitim İçin İlk Durak Mezun.com

Yurtdışında eğitim almak isteyen ama bunun için gerekli prosedürü bilmeyenlere yardımcı olmak amacıyla yayın hayatına başlayan Mezun.com, büyümeye devam ediyor.

Geçen yıl eğitim danışmanlığı verdiği ülke sayısını 25’e çıkaran Mezun.com ile Bulgaristan’dan Japonya’ya, Kırgızistan’dan Avustralya’ya kadar dünyanın neredeyse her yerindeki eğitim olanakları hakkında bilgi sahibi olabiliyorsunuz.

Şirketin kurucusu Ali Hantal, yurtdışında eğitim almak isteyenlerin karşılaştığı en büyük sorunun kendilerine uygun okulu bulmak olduğunun altını çizerek, adayların yaşadıkları tatsız deneyimlerin kendisini bu siteyi açma konusunda motive ettiğini söyledi.

Eğer kötü bir tercih yapılırsa adayın kendisine hiç uygun olmayan bir yerle karşılaşabileceğine dikkat çeken Ali Hantal, bu problemi kökünden çözmek için hazırlamakta oldukları yeni okul arama asistanı hakkında da bilgiler verdi.

Yeni okul arama motoru ile adaydan alınan bilgilere göre en uygun ülke ve okulların listesine otomatik olarak ulaşılabilecek.

Sonuçlar her adayın ve her okulun birer profile sahip olacağı bir sosyal ağ ile entegre edilecek. Adaylar sisteme yükledikleri belgelerle sadece birkaç tıklama ile istedikleri okula anında başvuruda bulunabilecekler.

Mezun.com’un amaçlarından bir tanesinin de Türkiye’deki üniversitelere yurtdışından öğrenci gelmesine yardımcı olmak olduğunu belirten Ali Hantal, ülkemizdeki üniversitelere daha fazla yabancı öğrenci gelmesinin önemine de dikkat çekti.

Ortadoğu ülkelerinden konu ile ilgili çok talep geldiğini belirten Ali Hantal, sektörde Arapça desteği vermenin giderek önem kazanacağını belirtti.

Ayrıca 2 yıllık Community College kavramının da ülkemizde yeni yeni keşfedildiğini söyleyen Hantal, ileride 4 yıllığa da tamamlanabilen ve bizdeki meslek yüksek okullarına benzer bir mantıkta çalışan bu eğitim kurumlarında büyük potansiyel olduğunun altını çizdi.

Sitenin cep telefonlarından da rahatlıkla kullanılabilmesi için mobil arayüzünü hayata geçirdiklerinden bahseden Ali Hantal, Facebook uygulamalarının da çok yakında yayına alınacağını söyledi.

Mezun.com’un ziyaretçileri kendi aralarında da oldukça sıkı ilişkiler kuruyorlar. Sitenin Facebook sayfasını beğenerek en son gelişmeleri takip edip yurtdışında eğitim almak isteyen diğer adaylarla iletişime geçebiliyorsunuz.

:: Yurtdışında eğitim almayı düşünüyor musunuz? Aklınıza en çok takılan konu nedir?
yazarHakan Kilyusufoğlu

Yazdığı haberlerdeki olayları farklı bakış açılarından sunmayı seven yazar, SDN’nin yazı işleri müdürü olarak çalışmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Yurtdışı Eğitim İçin İlk Durak Mezun.com”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    hello

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Ben Kanada’ya Mezun ile gittim, başım ağrımadı hiç…

  3. SDN Okuru dedi ki:

    ***** bu alanda 1 numaradır, Greencard için de tek geçerim!!1

" Yurtdışı Eğitim İçin İlk Durak Mezun.com konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yurtdışı Eğitim İçin İlk Durak Mezun.com ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yurtdışı Eğitim İçin İlk Durak Mezun.com ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "