Okunma

Yurtiçi Kargo, Bayramda Çocuklar için Taşıyor


16 Ağustos 2012 Perşembe 08:30
Yurtiçi Kargo, Bayramda Çocuklar için Taşıyor

2005 yılından bu yana Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV)’e destek vermeye devam eden Yurtiçi Kargo, Ramazan ayı boyunca tüm Türkiye geneline yaptığı 5000’i aşkın ramazan kolisi gönderisini lösemili çocuklara ve onların ailelerine ulaştırdı. 

Maddi güçlükler içindeki binlerce lösemili çocuğa ücretsiz tedavi, eğitim, sosyal ve psikolojik hizmetler vermek, yaşadıkları problemlere kalıcı çözümler getirebilmek amacıyla çalışmalarını sürdüren LÖSEV’e ücretsiz taşıma desteği ile katkıda bulunan Yurtiçi Kargo, içlerinde zeytinyağı, bakliyat, şeker, çay, tuz, zeytin, un, hurma, salça, makarna, şehriye, reçel ve tatlı gibi ürünlerin yer aldığı ramazan kolilerini Türkiye’nin dört bir yanında ihtiyacı olan çocuklara ve ailelerine ulaştırmaya devam ediyor.

Yurtiçi Kargo ayrıca, ülkemizde glutene karşı hassasiyet gösteren çölyak ve fenilketonüri hastası çocuklara yönelik olarak İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş’ın talimatıyla İstanbul Halk Ekmek A.Ş. (İHE) tarafından hazırlanan 1066 glutensiz bayram paketini, İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Diyarbakır, Şanlıurfa gibi iller başta olmak üzere tüm Türkiye’ye ücretsiz olarak dağıttı.

Sözkonusu desteklerle Yurtiçi Kargo, başta lösemi olmak üzere, Türkiye’de her 250 kişiden 1 kişide görülen sindirim hastalığı çölyak ile dünyada en fazla Türkiye’de rastlanmasına rağmen, yeterince tanınmaması ve erken teşhis edilememesi nedeniyle çok sayıda çocuğu tehdit eden ve çocuklarda zihinsel özür yaratan kalıtsal hastalık “fenilketonüri” hastalarına dikkat çekmeyi hedefliyor.

:: Hangi kargo şirketini tercih ediyorsunuz?
yazarOğuz Birkardeşler

Teknolojiyi yakından takip eden yazar, video oyunlarına büyük ilgi duyar. Oğuz, aynı zaman da sıkı bir futbol tutkunu.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Yurtiçi Kargo, Bayramda Çocuklar için Taşıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yurtiçi Kargo, Bayramda Çocuklar için Taşıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yurtiçi Kargo, Bayramda Çocuklar için Taşıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "