Okunma

Yürürken Telefonla Konuşmak Yasak


27 Ocak 2011 Perşembe 07:45
Yürürken Telefonla Konuşmak Yasak

Araç kullanırken cep telefonuyla konuşmanın ya da mesaj yazmanın ne kadar tehlikeli olduğunu bilmeyen yoktur. Bu yüzden sürücülerin cep telefonu kullanması dünyanın birçok yerinde yasak.

Cep telefonu ile konuşmak ve mesaj yazmanının yanı sıra kulaklıkla müzik dinlemek ya da başka taşınabilir elektronik cihazlarla uğraşmak da bir yerden bir yere giderken insanların dikkatini dağıtabiliyor.

İşte bu sebeple ABD‘de bazı eyaletlerde sadece araç sürerken değil bisiklete binerken de bunlar yasaklanmak isteniyor. Örneğin Oregon eyaletinde bisiklet sürerken kulaklıkla müzik dinlemenin yasaklanması gündemde.

Oregon eyaletinin planladığı bu yasağı aşırı bulduysanız, New York‘ta yürürlüğe girmek üzere olan yasağı daha duymadınız demektir. (New York’ta Teknoloji Devrimi)

Bu tip manzaralar New York’ta yasaklanabilir

Yürürken de Yasak

New York eyaleti bir caddeden karşı karşıya geçerken taşınabilir elektronik cihaz kullanmayı yasaklayacak bir yasayı yürürlüğe koymayı planlıyor.

Bahsi geçen yasa uyarınca bir caddeden karşı karşıya geçerken cep telefonu ile konuşmak, mesaj yazmak ya da kulaklıkla müzik dinlemek yasak olacak.

Geçtiğimiz Aralık ayında bir kulaklıkla müzik dinleyen bir yayanın geri geri gelen bir kamyonun sesini duymayıp ezilmesi büyük olay yaratmıştı. New York yönetimi de bu olayı örnek göstererek yayaların sağlığını korumak amacıyla böyle bir yasak koymayı planladığını açıklıyor.

:: Bu yasağı destekliyor musunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Yürürken Telefonla Konuşmak Yasak”

 1. Anonim dedi ki:

  çok saçma birşey:D:D:D

 2. raxetul dedi ki:

  Ben bisiklete binerken uygun seste açtığım kulaklık sesi ile çevremdeki tüm sesleri duyuyorum. Ha zangır zangır dinleyenlere bir şey diyemem..

 3. cyborgmx dedi ki:

  Bazen bazı şeyleri anlamak çok güç oluyor bir yandan mobil dünya son sürat gelişiyor öbür taraftan yok şurda kullanmak yasak yok burda kullanmak yasak.İşte şimdide yürürken yasak.Eee biz para sayıp aldığımız cihazları nerde kullanacaz evde TV başında yada iş yerinde masa başında kullanacaksam bunun adı neden mobil cihaz. :

 4. Uso! dedi ki:

  Bu adamlar telefonu başka nerede kullanacak ki? Tuvalette işini görürken falan mı?

 5. nevuser dedi ki:

  çok saçma

" Yürürken Telefonla Konuşmak Yasak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yürürken Telefonla Konuşmak Yasak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yürürken Telefonla Konuşmak Yasak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "