Okunma

Yürüyen Merdivende Kıvrımlı Devrim


29 Eylül 2010 Çarşamba 06:45
Yürüyen Merdivende Kıvrımlı Devrim

Yürüyen merdivenlerin insan hayatını kolaylaştıran hatta biraz da tembelliğe iten bir araç olduğu rahatlıkla söylenebilir. Büyük şehirlerde yaşayanların hemen hergün kullandığı yürüyen merdivenlerin çok etkileyici cihazlar oldukları söylemek ise zor.

Kıvrımlı Levytator

City University of London’dan mühendisler ise bu sıkıcı cihazı daha enteresan ve etkileyici bir hale getirmişler. Levytator adı verilen bu yeni yürüyen merdiven tasarımının en büyük özelliği dönüşlere ve kıvrımlara sahip olması.

Kıvrımlı yürüyen merdivenlere bazı örnekler olsa da Levytator sunduğu neredeyse sınırsız esneklik sayesinde, birçok alanda çok farklı şekillerde kullanılabilir. Mühendisler Levytator’un yapabileceklerini bir video ile göstermişler. Aşağıdan bu videoyu izleyebilirsiniz.

#y3/106bc74a99799630898c98c884be3f6a.flv#

:: Yürüyen merdivenlerde beklemeyi mi yoksa adım adım çıkmayı mı tercih ediyorsunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Yürüyen Merdivende Kıvrımlı Devrim konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yürüyen Merdivende Kıvrımlı Devrim ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yürüyen Merdivende Kıvrımlı Devrim ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "