Okunma

Yüzde 100 Yerli Yeni Teknolojik Ürün


21 Ocak 2014 Salı 11:45
Yüzde 100 Yerli Yeni Teknolojik Ürün

AirTies, Karel ve TTNET, yüzde 100 yerli teknoloji üretimi için düğmeye bastı. AirTies’ın, Karel ile yaptığı işbirliği ile TTNET’in Tivibu Ev servisi için geliştirdiği set üstü kutular Türkiye’de üretilecek.

AirTies’ın inovasyona dayalı ürün geliştirme uzmanlığı ile geliştirilen geleceğin televizyon teknolojisinin ürünü yeni IPTV set üstü kutular, Karel’in Ankara’daki tesislerinde 2014’ün ilk yarısında, yüzde 100 yerli üretim ile sunulacak. Yıllık 300 bin adetlik kapasiteyle Türkiye’de üretilen set üstü kutular yurtdışındaki operatörlere de ihraç edilecek.

AirTies Kablosuz İletişim, haberleşme elektroniği alanında Türkiye’nin en gelişmiş Ar-Ge’sine sahip olan Karel işbirliği ile üretiminin bir bölümünü Türkiye’ye taşıyor ve Türkiye’nin lider internet şirketi TTNET için set üstü kutuların üretimine başlıyor.

AirTies, TTNET’in Tivibu Ev hizmeti için geliştirdiği set üstü kutu ürününü Karel ile yaptığı bu işbirliği çerçevesinde ilk kez Türkiye’de üretecek. Gelişmeyle ilgili olarak TTNET Genel Müdürü Abdullah Orhun Kaya, AirTies Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Çelebi, Karel Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Tunaoğlu ile röportajlar gerçekleştirdik.

“İnovasyona dayalı ürün geliştirme uzmanı AirTies’ın ürünleri artık Türkiye’de de üretiliyor”

AirTies, geleceğin televizyon teknolojisini bugünden Türkiye’deki kullanıcılara ulaştırıyor. Geleceğin televizyon teknolojisi OTT (set üstü kutu), AirTies’ın inovasyona dayalı ürün geliştirme yeteneği, Karel’in üretim uzmanlığı ve TTNET’in Tivibu Ev hizmetinin bir araya gelmesiyle %100 yerli teknoloji olarak pazardaki yerini alıyor.

“Karel, yıllık 300 bin adetlik üretim hattı kurdu”

AirTies ve Karel yaptıkları işbirliği ile IPTV set üstü kutu ailesinin üretimi için bir işbirliği anlaşması imzaladılar. Karel bu işbirliği çerçevesinde, AirTies markalı IPTV set üstü kutularının yerli üretimi için Ankara’daki tesislerinde yıllık toplam 300 bin kapasitelik yeni bir üretim hattı kurdu.

“Tivibu Ev, Türkiye’deki televizyon yayıncılık anlayışını değiştiriyor”

Geleceğin televizyon yayıncılığı IPTV teknolojisiyle yayın yapan Tivibu Ev, izleyicilerin istediği zaman seyredebileceği film, dizi, spor, belgesel, çocuk, müzik gibi binlerce içeriğin yanı sıra interaktif uygulamalarıyla da farklı deneyimler sunuyor. Türkiye’de televizyon yayıncılık anlayışını tamamen değiştiren, Türkiye’nin ilk ve tek IPTV’si Tivibu Ev ile izleyiciler 173 adet yerli ve yabancı TV kanalına, binlerce film, dizi, spor, belgesel ve çocuk içeriğine kolayca ulaşabiliyor.

“AirTies teknolojisi ile yüksek kalitede HD televizyon yayını”

Yerli üretim cihazlarda kullanılan AirTies teknolojisi sayesinde Internet Protokolu üzerinden HD TV yayınları yüksek kalitede alınabilecek. RF4CE bağlantı özelliği sayesinde kullanıcılar, kumandayı cihaza doğrultmak zorunda kalmadan, başka bir odadan dahi kanalı değiştirilebilecek, cihaz açılıp kapatılabilecek.

:: Yerli üretim konusudaki gelişmeler hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarFerhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

14 yorum - “Yüzde 100 Yerli Yeni Teknolojik Ürün”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  bu ne hiç bişi anlamadım

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Tevrikler Airties, Tebrikler Karel..

 3. SDN Okuru dedi ki:

  helal olsun yerli üretime geçmeleri isabet olmuş.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  0 yani vidasindan led lambasina kadar öylemi ???
  dilinize pelesenk olmus 0 yerli turkcell telefonuda 4000 mühendis yapmis, onlar telefon yapsin sonra gelsin töbe töbe

 5. SDN Okuru dedi ki:

  raspery pi üzerinde xbmc çalıştır ve iptv eklentisini at. alsana iptv media center. bitti.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  yerli üretim hamlesi olur vay efendim şu Çin’den, şu Amerika’dan.. yahu artık şunu kafanıza sokun arkadaşlar öyle birden bire 0 yerli üretim olmaz. Bunlar basamaktır ve 0 yerli üretim için alt yapı oluşturur ki Türkiyemiz için çok güzel gelişmeler. Artık herşeye bi bahane bulmayı bırakıp ülkemizin kalkınması için çabalayın!! oturduğu yerden yok o parça Çin’den gelmiş yok bu parça şurdan gelmiş.. Bırakın bu işleri madem çok biliyosunuz oturun siz yapın. He eğer nasıl yapayım diyosanız da bu konuda adım atan yerli girişimcilere de köstek olmayın, destek olun!!!!

 7. SDN Okuru dedi ki:

  yerli üretim diyorlar ama nedense parçalar hep çindin falan oluyor.

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Ttnet dunyanin en pahali internetini ucuzlatsin once

 9. SDN Okuru dedi ki:

  devir, yerli üretim devri

 10. SDN Okuru dedi ki:

  “AirTies ve Karel yaptıkları işbirliği ile IPTV set üstü kutu ailesinin üretimi için bir işbirliği anlaşması imzaladılar. Karel bu işbirliği çerçevesinde, AirTies markalı IPTV set üstü kutularının yerli üretimi için Ankara’daki tesislerinde yıllık toplam 300 bin kapasitelik yeni bir üretim hattı *****
  —————————–
  Yerli üretim kutu… ilginççççç…..

 11. SDN Okuru dedi ki:

  BU TARZ URUNLERİ TURKCELL TV NEDEN CIKARMAZ KARDESIM

 12. SDN Okuru dedi ki:

  0 dediğin zaman işin içine işlemci de giriyor inş sadece kasayı üretim 0 demiyorlardır.

 13. SDN Okuru dedi ki:

  Peki cihazın işlemcisi ne olacak o da mı yerli üretim?

 14. SDN Okuru dedi ki:

  Umut verici gelişmeler.

" Yüzde 100 Yerli Yeni Teknolojik Ürün konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yüzde 100 Yerli Yeni Teknolojik Ürün ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yüzde 100 Yerli Yeni Teknolojik Ürün ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "