Okunma

Zaman Tüneli İle Yaratıcı Profil Sayfaları


01 Ekim 2011 Cumartesi 07:45
Zaman Tüneli İle Yaratıcı Profil Sayfaları

Facebook, hafta içi F8 konferansında yeni profil sayfası Zaman Tüneli özelliğini tanıtmıştı. Tanıtımın hemen ardından uygulama geliştirenler için Zaman Tüneli sayfası kullanıma açıldı. Henüz üzerinden bir hafta geçmeden tıpkı şuan kullanımda olan profil sayfalarında olduğu gibi yaratıcı profil sayfaları oluşmaya başladı. Hatırlarsanız bir önceki profil sayfaları kullanıma açıldığında son fotoğraflar ve profil resminin birlikteliğinden oluşan yaratıcılıklar söz konusuydu. Hatta son fotoğraflar özelliğini kullanarak anlamlı resimler oluşturan Facebook uygulamaları bile yayınlanmıştı. Zaman Tüneli için de böyle bir uygulama yayınlanır mı bilemiyoruz fakat Zaman Tüneli sayfasının getirdiği en büyük yeniliklerden olan kapak fotoğrafını kullanarak ilginç profil sayfaları oluşturulabiliyor.

Biz de sizler için ilginç 10 Zaman Tüneli sayfasını derledik.

Yağmur

Kapak fotoğrafı ile profil fotoğrafının birleşiminden oluşan başarılı bir tasarım olmuş.

Eski profil sayfası

Eskilerden vazgeçemeyen bu arkadaş kapak fotoğrafı olarak eski profil sayfasının resmini koymuş. Zaman Tüneli haliyle ilk görenler oldukça şaşıracaktır.

Korku

Belki de yapımı en basit olan ve oldukça da güzel gözüken bir çalışma olmuş. Zaman Tüneli aktif olunca bu tarz çalışmaları sık sık göreceğiz.

Sansür

Yine yapması en kolay fakat içerisinde anlam yüklü olan bir çalışma. Belki ilerde 3 maymunu göremeyiz fakat 2 maymun çalışmalarına rastlayabiliriz.

Kapak tüneli

Sanki iki aynanın karşılaştırmasından elde edilen sonuç gibi uçsuz bucaksız bir fotoğraf olmuş. Güzel tarafı ise esas kapak fotoğrafının en dipte ve küçük oluşu.

Baba oğul

Daha önceki çalışmalardan birine çok benziyor. Burada işin en zor kısmı profil fotoğrafından çıkan elin kapak fotoğrafı ile tam uyuşması. Belki yapması biraz uğraştırabilir ama ortaya çıkan sonuç oldukça eğlenceli.

Zaman Tüneli

Zaman tüneli sayfası gönderilerden iki tanesinin fotoğrafını çekip üste taşımış. Böylece de kendi bilgerinin üstünde ve altında gönderiler bulunan bir profil sayfası ortaya çıkmış.

Anı

Eski fotoğrafların altında notlarıyla yapılan kolaj çalışması. Belki de Zaman Tüneli sayfasının amacını tek bir kapak fotoğraf ile birleştiren bir çalışma. Anlam olarak oldukça başarılı.

Google+ vs. Facebook

İki devin arasında rekabet süredursun, bu kullanıcı ikisinin arasında bir çözüm bulmuş. Google+ profilinin resmini kapak fotoğrafı olarak yerleştirmiş.

Yaratıcı

Nereli olduğunu anlayamadığımız bu arkadaşı tanımışsınızdır. Yağmur çalışmasıyla ilk sayfada gördüğümüz bu arkadaşın en iyi çalışmasını sona sakladık.

:: Zaman Tüneli profil sayfasını beğendiniz mi?

 
yazarYusuf Canpolat

Teknolojiyle bütünleşmiş halde yaşamakta olan yazar iPhone'unu yanından hiç ayırmaz. Her an her yerde internete bağlıdır ve aynı zamanda sıkı bir konsol oyuncusudur.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

11 yorum - “Zaman Tüneli İle Yaratıcı Profil Sayfaları”

 1. sonercelix dedi ki:

  Videolardaki adımlarda her şey net, aynısını yapıyorum fakat benim ki aktif olmuyor. timeline aktifleştiremeyen var mı

 2. tnd dedi ki:

  burada nasıl yapılırı:

 3. davut dedi ki:

  Zaman Tünelimi loto sonuçlarını alabilicekmiyiz

 4. MirAge42 dedi ki:

  Güzel olmuş güzel

 5. preferst dedi ki:

  Son çalışmadaki arkadaşın bacak arasındaki çizime bakarsak rüyasında kamyonu devirmiş galiba

 6. OnLT dedi ki:

  Bende şöyle saçma bir şey yapmıştım

 7. SDN Okuru dedi ki:

  kendi profilizde nasıl yapıyoruz bunu ?

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Sonuncu müthiş. 😀

 9. surmelim37 dedi ki:

  Sonuncu çok yaratıcı olmuş hadi sdn olarak biz de böyle şeyler yapalım

 10. erenberk dedi ki:

  Yaratıcı fikirler hep dikkat çeker zaten

 11. Persona Grata dedi ki:

  Google+ ve son çalışma güzel olmuş.

" Zaman Tüneli İle Yaratıcı Profil Sayfaları konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Zaman Tüneli İle Yaratıcı Profil Sayfaları ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Zaman Tüneli İle Yaratıcı Profil Sayfaları ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "