Okunma

İnternet Suçuna Hapis Cezası


26 Haziran 2011 Pazar 06:30
İnternet Suçuna Hapis Cezası

Hem Amerika hem de yedi ayrı ülkenin polislerinin ortak çalışması sonucunda 1 milyon bilgisayar kullanıcısından toplam 74 milyon dolar zarar çıkartan bir şebeke çökertildi. Britanya, Fransa, Hollanda, İsviçre, Almanya, Litvanya, Letonya’daki pekçok bilgisayarın da bu ataklarda kullanıldığı ortaya çıkarıldı.

Kimler Hapse Girdi?

Minneapolis şehrinde dolandırıcılık, bilgisayar dolandırıcılığı ve komplo gibi suçlardan iki kişi suçlanırken, Letonya’da da Peteris Sahurovs (22), ve Marina Maslobojeva (23) hapis cezasına çarptırıldı. Bu kişiler sahte internet reklamcılığı yaparak, büyük oteller zincirlerini dolandırmış ve scareware programları ile büyük bir zarar yaratmış durumda.

:: Son zamanlarda bu tip tutuklanmaların artması sizce bir rastlantı mı?
yazarBurçin Aygün

Teknoloji dünyası'nın amansız takipçisi olan Burçin bir yandan da oyun evreninden de uzak kalmıyor ve tüm haberleri sizler için araştırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" İnternet Suçuna Hapis Cezası konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İnternet Suçuna Hapis Cezası ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İnternet Suçuna Hapis Cezası ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "