Okunma

Zil Sesinizi Kendiniz Yapın


22 Mart 2012 Perşembe 07:30
Zil Sesinizi Kendiniz Yapın

Akıllı telefonlar gerçek anlamda bilgisayarların yerini almaya başladı. Mp3 indirmek, çevrimiçi film izlemek, video ve fotoğraf düzenlemek hatta Autocad WS ile tasarım yapmak bile mümkün. Bu denli yazılım zenginliği olan Android‘de, zil seslerini de kendiniz düzenleyebiliyorsunuz. Bunlar için bir kaç farklı uygulama var ama biz Ringtone Maker’ı seçtik.

Telefonunuzda bulunan herhangi bir dosyayı seçip başlıyorsunuz düzenlemeye.

Şarkının ses dalgalarını görebiliyorsunuz. İnce ayar yani saniyesi saniyesine kesmek isterseniz ekrana yakınlaştırma yapmalısınız. Gördüğünüz iki gri çubuk ise başlangıç ve bitiş noktalarınız. Zil sesiniz bu noktaların arasında çalacak. Uzunluğunu istediğiniz şekilde belirleyebiliyorsunuz.  Ya da direkt olarak başlangıç ve bitişi saniyelerle ayarlayabilirsiniz.

Sarı çubuk ise şimdi çalıyor çubuğu, ileri geri sararak şarkıda istediğiniz yere gidebilirsiniz. Ortalama 4 dakikalı bir şarkıyı saniyesi saniyesine incelediğinizden ekrana sığmıyor tabi. Ekranı sağa doğru sürükleyerek ileri gidebilirsiniz. Sağ altta gördüğünüz hoparlör ikonu ile de Fade in ve out verebiliyorsunuz. 

Şarkının giriş ve çıkışlarının sesini alçaltıp kısabilmek hoş bir özellik. Ringtone Maker uygulaması, Google Play Store’da bunu yapabilen tek uygulamanın kendisi olduğunu iddia ediyor. Fade Out’a bir değer girerseniz şarkı yavaştan kısılarak bitecek. Gerçekten hoş bir fonksyon.  

Ringtone maker ile kişilere özel zil sesleri atayabilmek te mümkün oluyor. 

Yaptığınız çalışmaları kaydedip zil sesi olarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

İndirmek için tıklayın.

İndirmek için taratın.

:: Zil sesi oluşturmak için program kullanıyor musunuz?
yazarOğuz Birkardeşler

Teknolojiyi yakından takip eden yazar, video oyunlarına büyük ilgi duyar. Oğuz, aynı zaman da sıkı bir futbol tutkunu.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Zil Sesinizi Kendiniz Yapın”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    bazı şarkılar çok uzun istediğiniz gibi düzenleyebiliyorsunuz tavsiye ediyorum ve çok güzel bir program.. galaxy ace lerde mesaj sesi bile yaptım..normalde olmuyor…

" Zil Sesinizi Kendiniz Yapın konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Zil Sesinizi Kendiniz Yapın ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Zil Sesinizi Kendiniz Yapın ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "