Okunma

ZIP Dosyalarını Web Üzerinde Açın


01 Şubat 2008 Cuma 22:00
ZIP Dosyalarını Web Üzerinde Açın
İnternetten indirdiğiniz sıkıştırma klasörlerinin içinde işinize yaramayacak bir sürü gereksiz dosya mı çıkıyor? Sıkıştırılmış dosyayı indirmeden önce içeriğine göz atıp sadece işinize yarayacak kısımlarını indirerek kota kullanımınızı düşürmek ister misiniz? Başarılı bir web hizmeti olan Wobzip tam olarak bunu sağlıyor.

Gereksiz Dosyalardan Kurtulun

Henüz yapım aşamasında olmasına rağmen, sıkıştırma dosyalarını web üzerinde açıp, içinden istediğiniz bölümleri kullanmanıza olanak sağlayan Wobzip’in desteklediği formatlar; 7z, ZIP, GZIP, TAR, BZIP2, RAR, CAB, ARJ, Z, CPIO, RPM, DEB, LZH, SPLIT, CHM, ISO şeklinde sıralanıyor. Dosyanın URL’sini yazdığınızda önce bir virüs testi yapan servis, ardından dosyayı açıp içeriğini görüntülüyor. Şimdilik 100 MB‘a kadar sıkıştırma dosyalarını açabilen Wobzip‘i kendi bilgisayarınızdaki sıkıştırma dosyalarını açmak için de kullanabilirsiniz.

Wobzip‘te sıkıştırılmış dosya açabilmek için, hedef dosyanın 100 MB altında olması, Unicode karakter içermemesi ve şifrelenmemiş olması gerekiyor.

Yazan: Erhan Kahraman
Bilgi İçin: Wobzip
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" ZIP Dosyalarını Web Üzerinde Açın konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere ZIP Dosyalarını Web Üzerinde Açın ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda ZIP Dosyalarını Web Üzerinde Açın ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "