Zırhlı robotik araçlar çok yakında geliyor


14 Temmuz 2019 Pazar 04:16
Zırhlı robotik araçlar çok yakında geliyor

Ordusunu yenileyen Amerika Birleşik devletleri, önümüzdeki yıl, yeni robotik savaş araçlarının yangın testlerinde kullanılacağını belirtti. Testler, savaşa girmesi planlanan araçları içermeyecek fakat savaş araçlarına bir ek özellik olarak ekleneceği düşünülen çeşitli teknolojilerin denenmesini sağlayacak.

Zırhlı robotik araçlar askerlere rehberlik edecek

Bu denemelerin bir diğer amacı, askerlere bu yeniliklerin savaş alanlarında nasıl kullanılacağını göstermek. Araçlar, bu bağlamda, erlerin savaş alanındaki robotları nasıl yöneteceklerini görmek için tasarlandı. Kısacası, orduya mensup olan kişilerin becerileri ölçülecek.

Zırhlı robotik araçlar

Bradley model savaş aracının bir üst versiyonu olarak hizmet verecek olan zırhlı robotik araç, Mission Enabler Technologies-Demonstrators (MET-Ds) adını taşıyacak ve askerlerin kontrolü altında çalışacak. Araç içerisinde dokunmatik panellerle kontrol edilecek olan kameralar ile uzaktan kumandalar bulunacak.

Testin ilk aşaması, 2020 yılının Mart ayında, Colorado Fort Carson’da başlayacak. Burada bir çift MET-D aracı ile dört adet RCVS olacak. Her bir MET-D, bir çift RCV modelini kontrol edecek. Bir ekip ile yürütülecek olan kontroller, bir topçu ve dört asker tarafından yönetilecek.

Amerikan Muharebe Yetenekleri Geliştirme Komutanlığı ile Amerikan Kara Taşıt Sistemleri Merkezi, yeni nesil muharebe araçlarının sonuçlarına bakacak. Üst düzey yöneticiler, sonuçlara göre çeşitli radikal değişiklikler yapabilir.

Mission Enabler Technologies-Demonstrator, yukarıdaki mesaja göre, şu fonksiyonlara sahip olacak:

— En son teknolojiye sahip olan kameralar

— Veri görüntüleme (veri gösterme) sistemi

— Grafiksel kullanıcı arayüzü

— Kablo kumandalı sürüş kapasitesi

— İnsansız hava aracı tarafından sağlanan video akışı

— Gelişmiş iletişim sistemi

— Savaşa dair durumsal farkındalık

— İletişim yeteneğini geliştirme sistemi

Amerikan ordusu, birkaç yıldır zırhlı robotik araçlar geliştirmek için çalışıyor ancak bu testlerde kullanılan araçlar, savaşa girecek olan gerçek robotik araçlar değil. Bu yapay zekalar, gelecekteki bir platformu simüle etmek için tasarlanmış olan vekiller kategorisinde yer alıyor.

robotik araçlar

Sınamalar, askerlerin araç kullanım becerilerini artırmak için gerçekleştirilecek. Yönetime göre buradaki temel amaç, Amerikan askerlerinin ateş hattına direkt bir şekilde sızmadan düşmanları nasıl ekarte edebileceğinin bulunması. Ordu, şu anda, kendini gelecekte kullanılacak olan RCV platformlarını geliştirmeye adamış bir durumda. Savaş araçlarının hızlı olması için de ayrıca özen gösterildiği ifade edildi.

 
yazarEge ERKEK

İlk olarak 2006 yılında forumlara adımını atan içerik üreticisi, 2011 yılında başladığı yazarlık ve editörlük macerasının son durağı olan Shiftdelete.net adına dersini çalışıyor, emek veriyor ve okuyucularını severek işini yapıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Zırhlı robotik araçlar çok yakında geliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Zırhlı robotik araçlar çok yakında geliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Zırhlı robotik araçlar çok yakında geliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk
  2. 2 Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor! Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor!
  3. 3 Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı! Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı!
  4. 4 Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk... Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk...
  5. 5 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık! 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık!
  6. 6 Online market alışverişi artık çok kolay! Online market alışverişi artık çok kolay!
  7. 7 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri! 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri!
  8. 8 Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık! Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık!
  9. 9 Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu? Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu?
  10. 10 Mobilden banka hesabı nasıl açılır? Mobilden banka hesabı nasıl açılır?