Zoom’dan kullanıcı güvenliği için yeni açıklama!


13 Kasım 2020 Cuma 14:43
Zoom’dan kullanıcı güvenliği için yeni açıklama!

Bildiğiniz üzere Zoom, koronavirüsü salgını ile birlikte dünyanın en popüler görüntülü ve sesli konuşma uygulaması haline geldi. Özellikle ücretsiz olması ve sunduğu kolay kullanım ile birlikte çevrim içi görüşmelerin aranan uygulaması ”uçtan uca şifreleme” özelliği tarafında sorunlar yaşıyordu. İşte Zoom kullanıcı güvenliği için yeni açıklama yaptı.

Zoom kullanıcı güvenliği için açıklama geldi

300 milyon kullanıcının kullandığı ve milyonlarca aktif kullanıcıya ev sahipliği yapan Zoom, veri güvenliği ve kullanıcı verilerinin sızdırılmasına yönelik suçlamalarla karşı karşıya kalmıştı. Federal Ticaret Komisyonu ile yapılan anlaşmaya göre, işler değişiyor.

Zoom kullanıcı güvenliği için açıklama

İşte Zoom Video Communications tarafından yapılan açıklamada şu sözlere yer veriliyor:

”Zoom olarak en büyük önceliğimiz kullanıcılarımızın güvenliğidir. Kullanıcılarımızın, özellikle de pandeminin yol açtığı küresel sarsıntı süreci boyunca onları her an bir arada tutmamız için her gün bize karşı duydukları bu güven duygusunu sonuna kadar ciddiye alıyor, güvenlik ve gizlilik programlarımızı sürekli olarak geliştiriyoruz.

Platformumuzda gerçekleştirdiğimiz ilerlemelerden gurur duyuyoruz. FTC (Federal Trade Commission – Federal Ticaret Komisyonu) tarafından belirlenen sorunlar konusunda da halihazırda harekete geçmiş durumdayız. Bugün FTC ile sonuca bağladığımız konu, kullanıcılarımıza güvenli bir video iletişim deneyimi yaşatırken, sunduğumuz platform için inovasyon ve geliştirmelere devam edeceğimiz taahhüdümüze dayanmaktadır.”

Bu açıklamaya göre, Zoom kullanıcı verilerinin güvenliğine yönelik yeni çalışmalar yapacak. Hatırlatmak gerekirse, Zoom bir yıl içinde yüzde 400’ün üzerinde hisse artışına sahip oldu.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Zoom’dan kullanıcı güvenliği için yeni açıklama! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Zoom’dan kullanıcı güvenliği için yeni açıklama! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Zoom’dan kullanıcı güvenliği için yeni açıklama! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video) AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video)
  2. 2 Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor! Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor!
  3. 3 SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi? SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi?
  4. 4 Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk! Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk!
  5. 5 PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik
  6. 6 Samsung 980 PRO NVMe M.2 SSD incelemesi Samsung 980 PRO NVMe M.2 SSD incelemesi
  7. 7 Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme
  8. 8 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set! 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set!
  9. 9 Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG
  10. 10 C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik! C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik!