Zoom gelirleri, ikinci çeyrekte beklentileri aştı


01 Eylül 2020 Salı 13:30
Zoom gelirleri, ikinci çeyrekte beklentileri aştı

Video konferans programı Zoom, yaptığı açıklamayla bir önceki yıla kıyasla 663,5 milyon dolarlık gelir elde ederek büyük bir ikinci çeyrek artışı yaşadığını duyurdu. Şirket Pazartesi yaptığı duyuruda, gelirlerini de geçen seneye kıyasla yüzde 458 artırdığını belirtti.

Zoom gelirleri geliştiricisini sevindirdi

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Zoom kurucusu ve CEO’su Eric S. Yuan, “Güçlü icraatlarımızla birlikte dünyanın dört bir yanındaki insanları bağlantıda tutma becerimiz, ikinci çeyrekteki gelir artışını sağladı” dedi. Şirketin CFO’su Kelly Steckelberg ise, uygulama üzerinden gelen yeni müşterilerin söz konusu artışta yüzde 81’lik paya sahip olduğunun da altını çizdi. Ayrıca CEO Yuan, yeni müşterilerinin arasında Blizzard ve ExxonMobil gibi devlerin olduğunu aktardı.

Zoom gelirleri, ikinci çeyrekte büyük artış gösterdi

Şirketin 2021 yılı mali gelir görünümünün şu an için 2.39 milyar  dolar olduğunu söyleyen CEO, koronavirüs salgını sırasında uygulamanın çok daha yaygın hale geldiğini söyledi. Ve bu sayede geçen seneye kıyasla yüzde 170 artış sağlanarak ilk çeyrekte de 328 milyonluk gelire sahip olduklarını belirtti. Bu sayede Zoom gelirleri tarihinin en iyi dönemini görmüş oldu.

Son aylarda güvenlik sorunlarının hedefinde olan şirket, görüntülü sohbetlerde tam olarak şifrelenme yapılmadığı gerekçesiyle eleştirilmişti. Bunun üzerine firma Haziran ayında kullanıcıların hem ücretli hem de ücretsiz katmanlarının uçtan uca şifrelenmesine izin verileceğini söylemişti. Öte yandan firma, geçtiğimiz hafta tüm toplantı ve webinar hizmetlerini etkileyen birkaç saatlik bir kesinti yaşamıştı.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Zoom gelirleri, ikinci çeyrekte beklentileri aştı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Zoom gelirleri, ikinci çeyrekte beklentileri aştı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Zoom gelirleri, ikinci çeyrekte beklentileri aştı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Dyson V11 kablosuz süpürge incelemesi! Dyson V11 kablosuz süpürge incelemesi!
  2. 2 En iyi Chrome eklentilerini sıraladık! En iyi Chrome eklentilerini sıraladık!
  3. 3 Gençlerle füze gönderdik! Gençlerle füze gönderdik!
  4. 4 Twitter'da dolandırıcı reklamlarına tıkladık! Twitter'da dolandırıcı reklamlarına tıkladık!
  5. 5 3.700 TL ile telefon, kulaklık ve akıllı saat aldık! 3.700 TL ile telefon, kulaklık ve akıllı saat aldık!
  6. 6 Yazılımcılara sorulan zor sorular Yazılımcılara sorulan zor sorular
  7. 7 Uygun fiyatlı Game Garaj Shark 5A inceleme! Uygun fiyatlı Game Garaj Shark 5A inceleme!
  8. 8 Uygun fiyatlı Logitech G102 Lightsync inceleme! Uygun fiyatlı Logitech G102 Lightsync inceleme!
  9. 9 Galaxy S20 FE kutusundan çıkıyor! Galaxy S20 FE kutusundan çıkıyor!
  10. 10 Windows'tan Mac'e geçenlere hayat kurtaran ipuçları! Windows'tan Mac'e geçenlere hayat kurtaran ipuçları!