Zoom’un ücretsiz versiyonu için kötü haber!


30 Mayıs 2020 Cumartesi 07:00
Zoom’un ücretsiz versiyonu için kötü haber!

21 Nisan 2011 tarihinde kurulan Zoom, ücretsiz üyelik ve ücretli üyelik olmak üzere iki farklı kayıt sistemine ev sahipliği yapıyor. Son günlerde güvenlik açıkları ile gündeme gelen iletişim yazılımı, bu konuya odaklanmayı tercih etti.

Zoom ücretsiz üyelik için kötü haberi verdi: Yeni sistem

Kullanıcılara sesli ve görüntülü konuşma hizmeti sağlayan bu yazılım, bazı kişilerin güvenini zedeledi. Zira 9 yıldan beri faaliyet gösteren Zoom, birçok kişinin bilgisayarını riske attı. Peki yeni sistem neden hem üzücü hem sevindirici?

Zoom yönetimi, bundan böyle sadece ücretli üyelik kullanan kullanıcılar ile kurumlara güçlü bir şifreleme sistemi sağlayacak. Ne yazık ki bu koruma Zoom’un ücretsiz olan sürümünde yer almayacak.

Zoom ücretsiz üyelik

Yeni koruma mekanizmasının Zoom’a ödeme yapan kişileri oldukça iyi bir şekilde koruyacağı açıklandı. Zoom’un güvenlik danışmanı Alex Stamos, ücretsiz üyelik kullanan bazı kişilere güçlendirilmiş olan şifreleme hizmeti verileceğini ifade etti.

Stamos, yeni sistemden Zoom’un ücretli olmayan sürümünü kullanan politikacıların ve kâr amacı gütmeyen kuruluşları temsil eden bireylerin yararlanabileceğini düşünüyor. Zoom yetkilileri bu husus hakkında henüz kesin bir karara varmadı.

Zoom ücretsiz

300 milyon kullanıcıya hizmet veren bu yazılım, görüntülü konuşmaların güvenliğini artırmak adına yeni bir güvenlik takımı kurdu. Bazı kurumlar tarafından yasaklanan Zoom, üstündeki bu kötü imajı temizlemek istiyor.

Facebook’un eski güvenlik şefi Alex Stamos, Zoom’un İcra Kurulu Başkanı Eric Yuan hakkında şunları söyledi: “Eric Yuan şu an farklı argümanları inceliyor. Yönümüzü Zoom’un ücretli versiyonunu kullanan kişilere ve şirketlere çevirdik.”

Zoom

Güçlendirilmiş şifreleme sisteminin ne zaman aktif edileceği henüz belli değil. Avantajlı ve pahalı olan bir şifreleme hizmeti sunmak isteyen Zoom, Facebook’un Messenger uygulamasını geçmek istiyor.

Zoom’u ücretsiz bir şekilde kullanan kişiler maalesef güvenlik konusunda ücretli kullanıcılar kadar avantajlı olamayacak. Bulut tabanlı iletişim yazılımının bu hamlesini nasıl yorumluyorsunuz?
yazarEge ERKEK

İlk olarak 2006 yılında forumlara adımını atan içerik üreticisi, 2011 yılında başladığı yazarlık ve editörlük macerasının son durağı olan Shiftdelete.net adına dersini çalışıyor, emek veriyor ve okuyucularını severek işini yapıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Zoom’un ücretsiz versiyonu için kötü haber!”

 1. Anonim dedi ki:

  Zaten face watsap duo vs uygulamalarından sonra hikaye niyetine anlatırız

" Zoom’un ücretsiz versiyonu için kötü haber! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Zoom’un ücretsiz versiyonu için kötü haber! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Zoom’un ücretsiz versiyonu için kötü haber! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Doğan Kabak ile iPhone 11 Pro Max UKT Doğan Kabak ile iPhone 11 Pro Max UKT
 2. 2 Doğan Kabak ile BMW 5 serisi UKT! Doğan Kabak ile BMW 5 serisi UKT!
 3. 3 iPhone parolasını unutursanız ne olur? - Kötü son! iPhone parolasını unutursanız ne olur? - Kötü son!
 4. 4 Xiaomi Mi Band 5 kutu açılışı! İlk karşılaşma Xiaomi Mi Band 5 kutu açılışı! İlk karşılaşma
 5. 5 Isırılmış elma logosu nereden çıktı? Isırılmış elma logosu nereden çıktı?
 6. 6 Apple Okula Dönüş kampanyası ile AirPods hediye ediyor! Apple Okula Dönüş kampanyası ile AirPods hediye ediyor!
 7. 7 30 tonluk bilgisayar olur mu? Dünden bugüne bilgisayarlar 30 tonluk bilgisayar olur mu? Dünden bugüne bilgisayarlar
 8. 8 Elindeki telefonu görmeden bil! Ofiste körebe Elindeki telefonu görmeden bil! Ofiste körebe
 9. 9 Tek telefonda iki WhatsApp çalıştırmak! Tek telefonda iki WhatsApp çalıştırmak!
 10. 10 Apple'dan bir zam daha! Servis ücretleri değişti (Video) Apple'dan bir zam daha! Servis ücretleri değişti (Video)