Zoom, yarın güvenlik önlemlerini genişletiyor


04 Nisan 2020 Cumartesi 11:30
Zoom, yarın güvenlik önlemlerini genişletiyor

Covid-19 krizi sırasında Zoom’un kullanımı o kadar hızlı ve beklenmedik bir şekilde arttı ki, video konferans şirketi müşterilerini interneti kötü amaçlı kullanan siber suçlulardan korumak için mücadele etmeye devam ediyor.

Zoom, 5 Nisan’dan itibaren güvenli bir sanal toplantı ortamı sağlamak için şifre girişi ve Bekleme Odaları gibi daha sağlam güvenlik özelliklerini otomatik olarak etkinleştireceğini duyurdu. Şirketin, daha önce planlanmış toplantılar için de geçerli olacağını söylediği yeni uygulama, Pazar gününden itibaren kullanıcılarına sunacak.

Zoom uygulaması

Bekleme Odası özelliği varsayılan olacak

Zoom, Cuma günü gönderdiği bir e-postada, Pazar gününden itibaren bekleme odası özelliğinin varsayılan olarak açılacağını, yani toplantı düzenleyicinin oturuma hangi katılımcıların gireceğini kontrol edebileceğini söyledi.

Zoom konuyla ilgili olarak “Bekleme Odası: İnsanların toplantı sahibi hazır olana kadar bir toplantıya katılmasını engelleyen sanal bir sahneleme alanı” açıklamalarında bulundu.

Ek olarak, şirket, artık bir oturuma manuel olarak katılan toplantı katılımcılarını parolayı girmeye zorlayacak. Davet alan kullanıcılar ise bağlantıyı tıklayarak katılabilirler.

Zoom bekleme odası

Mart ayında Zoom, ABD genelinde ilk kez 600.000’den fazla indirme gördü. Ancak insanların uygulamanın güvenliğinde var olan açıkları fark etmesi çok uzun sürmedi. Zoom’un iOS uygulamasının kullanıcıları hakkında Facebook’a veri gönderdiğini ve uygulamanın gizlilik politikasında açıklanmayan bir sorun olduğunu açıklanmıştı. Ayrıca çağrıların daha önce belirtildiği gibi uçtan uca şifreli olmadığı da görüldü. Bazı Zoom kullanıcıları ise konumlarının, kullandıkları cihazın ve kimlik verilerinin paylaşıldığını keşfettiler.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Zoom, yarın güvenlik önlemlerini genişletiyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Zoom, yarın güvenlik önlemlerini genişletiyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Zoom, yarın güvenlik önlemlerini genişletiyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik! iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik!
  2. 2 Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri! Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri!
  3. 3 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
  4. 4 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
  5. 5 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
  6. 6 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
  7. 7 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
  8. 8 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
  9. 9 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
  10. 10 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!