Okunma

Zubizu’da Mobil Ödeme Devri!


16 Haziran 2016 Perşembe 11:01
Zubizu’da Mobil Ödeme Devri!

Doğuş Müşteri Sistemleri’nin (DMS) hayata geçirdiği Türkiye’nin eğlence ve yaşam tarzı mobil uygulaması ZUBİZU, en yeni iletişim teknolojilerini tüketiciyle buluşturan Turkcell ile stratejik bir işbirliğine imza attı.

d.ream iş ortaklığında, Türkiye’nin en iyi restoranlarında başlayacak mobil ödeme sistemi ile yeme-içme deneyimi çağ atlayacak.

Türkiye’de bir ilk olan bu uygulama için düzenlenen basın toplantısında konuşan DMS CEO’su Hakan Kaplan, “Her şeyin dijitalleştiği bir dünyada cüzdanlarımızın da dijitalleşmesi kaçınılmazdı.

ZUBİZU mobil ödeme sistemi nasıl çalışıyor?

ZUBİZU üyeleri, kredi kartlarını fotoğrafını çekerek ya da bilgilerini elle girerek ZUBİZU uygulamasına tanımlıyor. Sisteme girilen kredi kartı bilgileri, PCI-DSS (Kartlı Ödeme Endüstrisi Veri Güvenlik Standardı) uyumlu olarak son derece güvenli Paycell altyapısında saklanıyor ve bu bilgiler hiçbir kişi , firma, veya işyeri ile paylaşılmıyor.

16-06/16/1466068713_hakan_kaplan_nevzat_oztangut_kaan_terziog__lu_melike_kara_i__zi___adato.jpeg

ZUBİZU üyeleri uygulama açıkken telefonlarını yan çevirdiklerinde çıkan QR kodu ile kendini tanıtıyor. Varsa indirimler otomatik olarak hesaplanıyor ve faturadan anında düşülüyor.

Ödeme tutarı üyenin ekranına bir mesajla geliyor ve onay tuşuna basarak üye ödemeyi tamamlıyor. Ödeme bilgisi işyerinin kasa sistemine iletiliyor. Böylece mobil ödeme işlemi kolayca tamamlanmış oluyor.

Zuma, Gina, Masa, Mezzaluna, Go Meso gibi Türkiye’nin en seçkin restoranlarında hayata geçen bu uygulama kısa bir süre sonra yeme-içme sektörüyle sınırlı kalmayarak akaryakıt ve perakende sektörlerinde de yaygınlaşacak.

:: Zubizu kullanıyor musunuz?
yazarEnder Öztürk

Teknoloji ile çocukluğundan beri ilgilenen Ender, kendini mobil, yazılım, donanım ve oyun alanında yetiştirmiştir. Ender, teknoloji dünyasındaki güncel haberleri ShiftDelete.Net okurları ile buluşturuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Zubizu’da Mobil Ödeme Devri! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Zubizu’da Mobil Ödeme Devri! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Zubizu’da Mobil Ödeme Devri! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "