Zuckerberg Evinde Yapay Zeka Kullanıyor!


23 Temmuz 2016 Cumartesi 15:00
Zuckerberg Evinde Yapay Zeka Kullanıyor!

Google, Microsoft, Facebook gibi teknoloji alanındaki dev şirketlerin, yapay zeka çalışmalarını odağına alması, geleceğin teknolojilerinde yeni bir yönelimin meydana gelmesini sağladı.

Algoritmalarındaki yazılımlar ile insana özgü davranışları insan müdahalesi olmadan gerçekleştiren endüstriyel ürünler, gittikçe yaygınlaşmaya devam ediyor.

Yapay zeka, yapay zeka algoritmaları barındıran endüstriyel ürünleri kullanan isimlerden biri de Facebook CEO‘su Mark Zuckerberg olarak gözüküyor.

Mark Zuckerberg, akıllı ev teknolojileri çerçevesinde birçok çözümde yapay zekadan faydalanıyor.

16-07/23/1420860018379.jpg

Facebook ceo’su evde yapay zeka kullanıyor

Mark Zuckerberg 2016 yılının başında, Iron Man filminde Robert Downey Jr.’ın canlandırdığı karakter Tony Stark‘ın sahip olduğu “J.A.R.V.I.S.”e benzer olarak bir asistan meydana getirme isteğinde olduğunu belirtmişti.

Zuckerberg şimdiki süreçte ise tamamen yapay zekadan oluşan çözümlere kavuşma yolunda ilk çalışmalarını kendi evi bünyesinde gerçekleştiriyor.

Zuckerberg, verdiği yeni bir ropörtajda, tüm evin kontrolünün yapay zeka algoritmalarında olduğunu belirtiyor ve ekliyor: “Aslında gayet kolay”

16-07/23/mark-zuck-ai.jpg

Evin ışıklarını, kapılarını, sıcağını belirleme ve kontrol etme noktasında yapay zekalı ürünlerin kullanıldığını dile getiren Zuckerberg, kahvaltıda yediği tostun yine yapay zekalar tarafından hazırlandığını söylüyor.

Zuckerberg makine öğrenme sisteminin gelecek süreçte hayatında daha etkin bir rol alabileceğini ifade ederken, çözümlerden yoğun iş hayatının çeşitli aşamalarında faydalandığını kaydediyor.

Facebook yapay zeka çalışmalarını arttırıyor mu?

Facebook’un, Facebook Messenger bünyesinde binlerce yapay zeka chatbotlarına yer verdiği biliniyordu. Kaynaklar CEO Mark Zuckerberg’in bu çözümleri genişletme adına daha geniş kapsamlı hedefleri olduğunu ortaya koyuyor.

Facebook Messenger ekibinin chatbot yaratma noktasında harika bir iş çıkardığını belirten Zuckerberg, insanların neden chatbotlarından daha fazla yararlanmadıklarını anlayamadığını vurguladı.

16-07/23/74140065_file_-_in_this_march_25_2015_file_photo_mark_zuckerberg_talks_about_the_messenger_app_durin-large_trans-gllapy3ldde1qiv-bsimyglvjf5wfpqnbzshrl_tozw.jpg

Facebook ayrıca, “Anlar” özelliğinde yüz ve nesne tanıma teknolojilerini kullanıyor. Mevcut kullanılan teknolojinin iki aşamalı sürecin ilk nesil çözümlerini içerdiği belirtiliyor.

Facebook ve CEO Mark Zuckerberg’in yapay zeka alanında ne tür çalışmalar yapacağı bilinmez; fakat gelecek süreçte makine öğrenme sistemleri hakkında bu şirketin adını daha fazla duyabileceğimizi söyleyebiliriz.

:: Facebook’un gelecek süreçte yapay zeka teknolojileri sektöründe daha fazla yer alabileceğini düşünüyor musunuz?

 
yazarAta Ateş

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde okuyan Ata; teknoloji, müzik, film ve popüler kültür yazılarıyla SDN’de kariyerine devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
8 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

Para bol tabii 🙁

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

🙁

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

bir hackleseler

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

Bir yorum okudum bu adamdan kat kat zekalar var diye. Doğru daha iyileri var ama Mark kimsenin yapamadığını yapıp bir paylaşım sitesi kurdu ve daha sonra geliştirdi.

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

J.A.R.V.I.S. hayranı demek ki ;D

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

Başlığı görünce aha tony stark dedim sonra J.A.R.V.I.S'i gördüm :d

" Zuckerberg Evinde Yapay Zeka Kullanıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Zuckerberg Evinde Yapay Zeka Kullanıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Zuckerberg Evinde Yapay Zeka Kullanıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Logitech M190 mouse inceleme Logitech M190 mouse inceleme
  2. 2 AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi
  3. 3 M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor
  4. 4 Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı
  5. 5 QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi
  6. 6 Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor! Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor!
  7. 7 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  8. 8 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  9. 9 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!
  10. 10 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti