Okunma

Zuckerberg hatasını telafi etmeye çalışıyor!


26 Mart 2018 Pazartesi 08:00
Zuckerberg hatasını telafi etmeye çalışıyor!

Geçtiğimiz günlerde patlak veren Facebook kişisel veri skandalının ardından Mark Zuckerberg, gazetelere tam boy ilanlar vererek özür dilemeye başladı. İlanda kullanıcılarının güvenliğini sağlayamıyorlarsa, onları hak etmedikleri belirtildi.

Zuckerberg kendini affettirebilir mi?

Mark Zuckerberg’ün geçtiğimiz günlerde Facebook üzerinden kullanıcılarından özür dilemesinin ardından şimdi de gazete ilanları ortaya çıktı. Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere’de yayımlanan dokuz büyük gazeteye tam sayfa ilanlar veren Zuckerberg şu sözleri kullandı:

“Geçtiğimiz günlerde bir üniversitede araştırmacı olan kişiler tarafından hazırlanan ve milyonlarda kişinin Facebook bilgilerini çaldığı ortaya çıkan bir soru cevap uygulamasını duymuşsunuzdur. Bu bir güvenlik problemidir ve şahsım adına bu ortaya çıktığında gerekli önlemleri almadığım için herkesten özür diliyorum. Facebook bu konuda gereken tüm adımları atacak ve güvenliğinizi tam anlamıyla sağlayacaktır.”

Facebook’un bu konuda çalışmaları başlattığı ve artık uygulamaların Facebook üzerinden üyeliklerde edinebilecekleri bilgileri bir hayli kısıtlama yoluna gideceği belirtildi. Ayrıca kullanıcılara da çeşitli hatırlatma notları gönderileceği ve uygulamalarda izin verdiklerini yeniden gözden geçirmelerini sağlayacakları da ortaya çıktı.

zuckerberg

Her ne kadar kendisi özür üzerine özür dilemeye devam etse de, “#deletefacebook” kampanyası tüm hızıyla devam ediyor. Birçok Facebook kullanıcısı hesaplarını kapatmaya devam ederken, yatırımcılar da ellerindeki hisseleri satışa çıkarmaya başladı.

16 Mart tarihinde 185 dolar civarında gezinen Facebook hisseleri, geçtiğimiz Cuma günü 159 dolara kadar geriledi. Yüzde 13.9’luk bu düşüş ile birlikte Mark Zuckerberg’ün serveti de yaklaşık 5 milyar dolar azalmış oldu.

:: Yaşanan skandal hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarMurat Sağlam

Medya ve İletişim bölümünde yüksek lisans yapmakta olan Murat; oyun, sinema ve teknoloji dünyasıyla yakından ilgilenmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Zuckerberg hatasını telafi etmeye çalışıyor!”

 1. Oğuz dedi ki:

  Konuyu değişme Zuker. Neymiş bir üniversite gelmiş de uygulama yapmış da veri çalmış. Sen SMSleri bile okumuşsun. Sonra da konuyu o adamlara bağla. Utanma gel bu yorumu da oku.

 2. Kerim dedi ki:

  Bu sahsiyet para icin neler yapar neler. Benim icin bu adamin soyledikleri degersizdir.

  1. Sinan Yıldız dedi ki:

   ve en nihayetinde facebook hisseleri yeniden deger kazanaccak yatırım zamanı

" Zuckerberg hatasını telafi etmeye çalışıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Zuckerberg hatasını telafi etmeye çalışıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Zuckerberg hatasını telafi etmeye çalışıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "