Okunma

Facebook’un Sahibi Twitter Kullanır mı?


09 Mart 2009 Pazartesi 11:52
Facebook’un Sahibi Twitter Kullanır mı?

Şu sıralar sosyal ağ içerikli yabancı bloglarda dolaşan bir iddia Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg’in takma isimle Twitter’ı kullandığı haberiyle çalkalanıyor. Bu dedikodunun gerçekliğini araştırmak için biz de bahsedilen hesabın sahibini takibe koyulduk.


Bu hesabın sahibi gerçekten Zuckerberg olabilir mi?

İddialarda geçen hesap ‘finkd‘ adını taşıyor. Sahibinin fotoğrafı kısmında ise Mark Zuckerberg’i rahatça seçebiliyorsunuz. 13 Şubat’ta açılan hesapta bugüne kadar 16 mesaj yazılmış. Finkd, 856 hesabı takip ederken, yazının yazıldığı an itibariyle 8 bin 908 kişi de onu takip ediyor. 175 milyon üyeye ulaşıldığı bilgisi ile şu an New York’tayım gibi gelişmeleri duyuran finkd, gelen mesajlardan sıkılmış olacak ki; “evet, ben gerçekten Mark Zuckerberg’im, beni takip ettiğiniz için teşekkürler” mesajı da yazmış.

Takip etmek isterseniz: twitter.com/finkd

:: Twitter kullanıyor musunuz?
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Facebook’un Sahibi Twitter Kullanır mı?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    bizde tema istiyoruz oraya1

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Twitter neymiş yaa. Kendisinin takip edilmesini istiyorsa SDN Forum’a üye olsun. Tüm dünya onu kullanıyor.

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Bende gerçekten Mark Zuckerberg değilim. Bu siteyi takip ediyorum.

" Facebook’un Sahibi Twitter Kullanır mı? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook’un Sahibi Twitter Kullanır mı? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook’un Sahibi Twitter Kullanır mı? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "