Okunma

Zuckerberg’ün Trump savunması gecikmedi


11 Kasım 2016 Cuma 05:30
Zuckerberg’ün Trump savunması gecikmedi

Facebook’un haber gösterme algoritmasının sorunlu olduğunu ve bu yüzden Trump haberlerinin gerçeği yansıtmayacak şekilde yayılarak halkı etkilediğini savunan Clinton taraftarları, yaşadıkları seçim yenilgisinin faturasını Zuckerberg’e çıkarınca cevap gecikmedi.

Bir teknoloji konferansında konuşan Mark Zuckerberg, bu iddiaların asılsız olduğunu savundu.

Trump’ın zaferinin sorumlusu Zuckerberg mü?

Paylaşılan sahte haberlerin sorumlusunun Facebook olamayacağını da savunan Zuckerberg, Trump’ın, taraftarlarınca oluşturulmuş sahte haberlerle Facebook üzerinde büyük bir propaganda yaptığı iddialarına da yanıt vermiş oldu.

Ayrıca, Filtre Balonu etkisi yarattığı içinde suçlanan Zuckerberg, insanlara görmek istemedikleri haberleri zorla göstermenin mümkün olmadığının da altını çizdi. 

Hillary Clinton, seçim yenilgisinden sonra kendi taraftarlarına çağrıda bulunarak, dışarıya kapalı gruplarda yapılan tartışmaların ve haberlerin herkese açık hale getirilmesini istemiş ve Demokratların sadece kendi aralarında, dışa kapalı gruplarda haberleşmelerini bir hata olarak nitelendirmişti.

Öyle görünüyor ki, artık Facebook dünya siyasetinde bir numaralı seçim platformu haline gelecek. Bundan sonra seçim kazanmak isteyen partilerin öncelikle Facebook stratejileri geliştirmeleri gerekecek.

:: Sizce Facebook, siyasette gerçekten bu kadar etkili olabilir mi?
yazarTolga Deniz

Teknolojiyle iç içe yaşayan, dünyayı birlerin ve sıfırların arkasından gören ama yaşamdan da kopmayan, boş zamanlarında Los Angeles'ın altını üstüne getiren, bir gün yeniden Türkiye'ye dönme hayalini hep taze tutan kendi halinde bir insan.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “Zuckerberg’ün Trump savunması gecikmedi”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Mark icin kim kazanırsa kazansın aynı hesap adamın parası var dünyanın zenginler listesinde. Bakın siyasetcilerimize sporcularımıza sanatcılarımıza onlar icin farkediyor mu hayır. Bu da aynı hesap işte.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  bir yahudi şirketi asla sıradan bir şirket değildir,hep hizmet eder sahiplerine 🙁

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Bizde bir tane resim koy altına kırmızı şerit çek saçma sapan, asla olmamış, o kişi tarafından söylenmemiş veya yapılmamış bir şey yaz millet hemen onu paylaşır. Tek başına iktidar dahi olabilirsin.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Senin siyasetle işin ne yahu zaten kendi cumhuriyetini kurmuşsun 🙂

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Trump'ın başkan olması Türkiye için iyi oldu arkadaşlar bu clinton bozması hatun Kürtleri silahlandıracağız gibi laflar etti Başkan olduktan sonra Trump fetö ile söyledikleride bizim için iyidi bilmiyorum ama herkes olumlu mesaj göndermiş İran Rusya fln belkide dünya bir barış dönemine girecek

" Zuckerberg’ün Trump savunması gecikmedi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Zuckerberg’ün Trump savunması gecikmedi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Zuckerberg’ün Trump savunması gecikmedi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "