Okunma

Zune Korumasına Elveda!


15 Temmuz 2007 Pazar 13:00
Zune Korumasına Elveda!
Ülkemize gelmeyen bir başka Microsoft güzelliği olan Zune, kullanıcıların belirli şekillerde dosya paylaşmasına ve Zune’un kendi sisteminden şarkı indirmesine izin veren bir altyapıya sahip. Elbette Zunelar arası takas edilmiş ve internet aracılığıyla indirilmiş olan şarkılar başka ortamlarda pek kullanılabilir olmuyor.

Bazıları için güzel bazıları için ise kötü bir haber olarak bu "sorunu" çözebilen bir yöntem geliştirilmiş durumda. Bu şekilde dosyalardan sayısal hak yönetimi özelliklerini "çıkartabiliyor" ve istenildiği şekilde kullanılmaya devam ediliyor; kullanıcılar muradına eriyor bizler de kerevetine çıkıyoruz.

     :: Konu ilginizi çekiyorsa doom9’daki dostlar konu hakkında bazı özel sırları sizinle paylaşabilecek durumdalar.

Bilgi İçin: ZuneScene
Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Zune Korumasına Elveda! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Zune Korumasına Elveda! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Zune Korumasına Elveda! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "