Okunma

Zynga Personel Sayısını Azaltıyor


05 Haziran 2013 Çarşamba 05:25
Zynga Personel Sayısını Azaltıyor

İçinde bulunduğumuz yıl itibari ile önce 3 ofisini kapatan ve daha sonrada CEO’sunun maaşını 1 dolara çeken sosyal oyun firması Zynga, mali durumları toplamak için yeni bir adım daha attı. Atılan adım ise yine ofis kapatmaları ile birlikte işçi çıkarımları oldu.

Alınan karar ve atılan bu adım sonucunda firma küçülme hedefini başarı ile yerine getirirken kapatılacak olan Dallas, Los Angeles ve New York ofislerindeki 520 çalışanın işine son verecek.

  

Firmanın işçi gücünde yüzde 18‘lık bir azalmaya sebep olacak bu adımın firmaya toplamda 80 Milyon dolar tasarruf ettirmesi planlanırken işçilerin tamamının Ağustos ayına kadar ilişiklerinin kesileceği belirtildi.

Şirket CEO’su Mark Pincus ise olay üzerine yapmış olduğu açıklamada alınan bu kararların Zynga‘nın yararına olacağını ve kötü günlerin atlatılması için böyle bir adımın atılmasının gerekli olduğunu söyledi. Pincus ayrıca işten çıkarılan çalışanların çok güzel bir tazminat alacaklarının da altını çizdi.

:: Sizce bu hamle Zynga’yı kurtarabilecek mi? 

 
yazarMustafa Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, boş vakitlerinde fotoğraf çekmektedir. Yazar, farklı yazılımları ve iOS uygulamalarını incelemeyi sevmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Zynga Personel Sayısını Azaltıyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    farmville döneminde çok güzel para kazanıyordu ama insanlar sıkıldılar. sıra candy crush ta

" Zynga Personel Sayısını Azaltıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Zynga Personel Sayısını Azaltıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Zynga Personel Sayısını Azaltıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "