Zynga’dan oyun sektöründeki kadınlara destek


09 Mart 2021 Salı 12:52
ABONE OL
Zynga’dan oyun sektöründeki kadınlara destek

Oyun geliştiricisi Zynga kod yazan kadınlar için Dünya Kadınlar Günü’nde Sosyal Etki Fonu’ndan 100.000 dolarlık destek vermeyi taahhüt etti. Yüklü miktarda finansman sağlanan Girls Who Code adlı kar amacı gütmeyen kuruluş, teknoloji alanındaki kadınlar ile ilgili farkındalığı arttırmayı amaçlıyor.

The Gurdian’ın geçtiğimiz yıl yaptığı bir araştırma, İngiltere’de oyun geliştirme sektöründe kadınların yalnızca %28’lik bir payı bulunduğunu ortaya koydu. Dünyanın hemen her yerinde bu oranın pek değişmediği bilinen bir gerçek. Ancak Zynga bunu değiştirmek istiyor. Şirket 2030 yılına kadar mevcut cinsiyet açığını kapatmak için elinden geleni yapacağını açıkladı.

Zynga oyun sektöründeki erkek egemenliğini bitirmek istiyor

Zynga’nın baş hukuk sorumlusu Phuong Phillips dünya genelindeki küçük kızların ve kadınların fırsatlarının genişletmesini istiyor. Yetkili bunun için Girls Who Code kuruluşu ile işbirliği içinde olduklarını açıklarken; teknoloji ve oyun dünyasında daha kapsamlı bir endüstri oluşturmaya desteklerinin tam olduğunu ifade etti. Phillips’in açıklamasının devamında şirketin gelecek planları şöyle özetleniyor:

Sanal atölye çalışmaları, okul kulüpleri, mentorluk programları, ağ oluşturma ve daha fazlası… Kadınların teknoloji iş gücüne hazırlanmaları ve gelişmelerine yardımcı olmak istiyoruz. Zynga şirketinde inanılmaz bir kadın grubu var. Dünya çapındaki stüdyolarımızı ve çalışanlarımızı desteklemek için şimdiden çok şey yapıyoruz. İlerleyen yıllarda sektörümüzün geleceğini güçlendirmeye yardımcı olacak olumlu adımlar atmamız oldukça önemli.

Zynga

Benzer bir yorum Girls Who Code kuruluşunun CEO’su Dr. Tarika Barrett‘ten de geldi. Tecrübeli isim Dünya Kadınlar Günü’nde böylesi bir destek görmenin anlamını vurguladı. Aynı zamanda her etnik kökenden kadının zirveye çıktığı daha adil ve eşitlikçi bir iş gücü için umutlarını dile getirdi.

Ayrıca dün Zynga dışında bir başka oyun platformu daha Girls Who Code’a desteğini beyan etti. Kuruluşa 250.000 dolar taahhüt ettiğini duyuran Entain, kadınların sektörde erkekler ile aynı konuma gelmesi için bu amaca ortak olduklarını paylaştı.
yazarEfrahim Aslan

1998 yılında İzmir'de doğdu. Çeşitli dergilerde karikatür ve yazıları yayımlandı. Teknoloji sitelerinde ise freelancer olarak editörlük yaptı. Şimdi teknoloji editörlüğüne SDN'de devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Zynga’dan oyun sektöründeki kadınlara destek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Zynga’dan oyun sektöründeki kadınlara destek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Zynga’dan oyun sektöründeki kadınlara destek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Ali Babacan ile gençleri ve teknolojiyi konuştuk Ali Babacan ile gençleri ve teknolojiyi konuştuk
  2. 2 HES kodu göstermeye son: HES kodumuzu bastık! HES kodu göstermeye son: HES kodumuzu bastık!
  3. 3 Uygun fiyatlı kulaklık Philips TAH4205 inceleme! Uygun fiyatlı kulaklık Philips TAH4205 inceleme!
  4. 4 Lydsto R1 Akıllı Robot Süpürge inceleme! Lydsto R1 Akıllı Robot Süpürge inceleme!
  5. 5 Huawei MateBook X Pro 2021 kutu açılışı Huawei MateBook X Pro 2021 kutu açılışı
  6. 6 Videolara yaptığınız kötü yorumlarınızı okuyorum Videolara yaptığınız kötü yorumlarınızı okuyorum
  7. 7 Uygun fiyatlı Xiaomi Mi 11 Lite kutu açılışı Uygun fiyatlı Xiaomi Mi 11 Lite kutu açılışı
  8. 8 Homend Alex Akıllı Robot Süpürge inceleme! Homend Alex Akıllı Robot Süpürge inceleme!
  9. 9 Enfal Diner'in telefonuna baktık! Sürpriz hediyeli Enfal Diner'in telefonuna baktık! Sürpriz hediyeli
  10. 10 9 yıllık Samsung Corby inceleme! 9 yıllık Samsung Corby inceleme!