Zynga Torchlight III’ün geliştiricisini satın aldı


03 Mart 2021 Çarşamba 23:00
ABONE OL
Zynga Torchlight III’ün geliştiricisini satın aldı

Hem mobil hem de sosyal oyunlarıyla tanınan Zynga, Diablo serisinden tanınan Max Schaefer’in kurduğu ve Torchlight III’ün geliştiricisi olarak bilinen Echtra Games’i satın aldı. Satın alma, Zynga’nın PC ve konsol oyunlarına yapmayı planladığı genişleme sırasında geldi.

Zynga Torchlight III’ün geliştiricisini satın alarak birçok platforma odaklanacak

Echtra Games tarafından yapılan açıklamada, halihazırda Zynga bünyesinde bulunan NaturalMotion stüdyosunun geliştirdiği ve çapraz platform mekaniğine sahip RPG oyununa katkıda bulunulacak. Öte yandan satın alma işlemini bir parçası olarak Zynga, Echtra’nın tescilli platformlar arası geliştirme araçlarına ve teknolojisine sahip olacak.

zynga-torchlight-iiiun-gelistiricisini-satin-aldi

Anlaşmayla ilgili Zynga cephesinden CEO Frank Gibeau yaptığı açıklamada “Max ve Echtra Games’teki ekibi, şimdiye kadar yaratılmış en efsanevi oyun özelliklerinden bazılarından sorumludur. Ayrıca aksiyon RPG türü ve platformlar arası geliştirme konusunda uzmanlar.  Echtra Games ekibini Zynga ailesine davet etmekten heyecan duyuyoruz. Bu satın alma, ikonik lisanlarımızı ve markalarımızı mobilden bilgisayarlara ve konsollara doğru büyütmede etkili olacak. Zynga’nın toplam adreslenebilir pazarını da geliştirmekte yardım edecek” ifadelerini kullandı.

Schaefer de Zynga’ya katılmaktan memnun olduklarını belirterek, “Zynga’nın platformlar arası oyun vizyonunu paylaşıyoruz ve engin deneyimimizle yeteneklerini bu çabaya uyarlamak için sabırsızlanıyoruz” dedi.

Anlaşmanın şartlarıyla ilgili detaylar paylaşılmazken, stüdyonun yakın zamanda Nintendo Switch ve mobil cihazlar için ücretsiz oynanabilen Star Wars oyunu Star Wars: Hunters için büyük bir gelişme olacağı belirtiliyor.

Diablo serisini yaratan stüdyo olan Blizzard North’un kurucularından olan Schaefer, daha sonrasında Torchlight’ı ve devam oyunlarını geliştiren stüdyo olan Runic Games’i kurmak için Blizzard’dan ayrıldı. Sonrasında Echtra’ya geçiş yapan usta isim, Ekim 2020’de PC için Torchlight III’ü piyasaya sürdü.

Kaynak: GameSpot
yazarErman Ciğerim

1995 yılında doğdu. Gazetecilik bölümü mezunu. Çok sevdiği teknoloji editörlüğü kariyerini ShiftDelete.Net'te devam ettiriyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Zynga Torchlight III’ün geliştiricisini satın aldı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Zynga Torchlight III’ün geliştiricisini satın aldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Zynga Torchlight III’ün geliştiricisini satın aldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Ali Babacan ile gençleri ve teknolojiyi konuştuk Ali Babacan ile gençleri ve teknolojiyi konuştuk
  2. 2 HES kodu göstermeye son: HES kodumuzu bastık! HES kodu göstermeye son: HES kodumuzu bastık!
  3. 3 Uygun fiyatlı kulaklık Philips TAH4205 inceleme! Uygun fiyatlı kulaklık Philips TAH4205 inceleme!
  4. 4 Lydsto R1 Akıllı Robot Süpürge inceleme! Lydsto R1 Akıllı Robot Süpürge inceleme!
  5. 5 Huawei MateBook X Pro 2021 kutu açılışı Huawei MateBook X Pro 2021 kutu açılışı
  6. 6 Videolara yaptığınız kötü yorumlarınızı okuyorum Videolara yaptığınız kötü yorumlarınızı okuyorum
  7. 7 Uygun fiyatlı Xiaomi Mi 11 Lite kutu açılışı Uygun fiyatlı Xiaomi Mi 11 Lite kutu açılışı
  8. 8 Homend Alex Akıllı Robot Süpürge inceleme! Homend Alex Akıllı Robot Süpürge inceleme!
  9. 9 Enfal Diner'in telefonuna baktık! Sürpriz hediyeli Enfal Diner'in telefonuna baktık! Sürpriz hediyeli
  10. 10 9 yıllık Samsung Corby inceleme! 9 yıllık Samsung Corby inceleme!