Okunma

Zyxel Dijital Eğlenceye El Attı


12 Ekim 2010 Salı 04:30
Zyxel Dijital Eğlenceye El Attı

İnternet’te multimedya içeriklerin artması ve  IPTV döneminin yaklaşmasıyla birlikte, ev kullanıcıları dijital ev konsepti ile tanışmaya başladı (ZyXEL’den Akıllı Ev ve Ofis Çözümleri).

Yüksek hızlı ve hareket özgürlüğü sunan ağlar üzerinde çalışan multimedya cihazlarına olan  ihtiyaçların yükselmesi Zyxel’i harekete geçirdi. Öyle ki ZyXEL’in dijital ev konsepti kapsamında, film seyretmek, müzik dinlemek ya da fotoğraflara bakmak oldukça kolay.

ZyXEL’in yeni ürün ailesinde yer alan ve birbirleriyle iletişim kurabilen cihazlar, DLNA (Digital Living Network Alliance) desteği sayesinde düşlediğiniz tarzda bir dijital yaşam biçimi sunuyor.

DLNA uyumlu dijital televizyonlar, cep telefonları, medya oynatıcılar ve hatta el bilgisayarlarıyla evinizin herhangi bir yerinde istediğiniz anda müzik dinleyebiliyor, film izleyebiliyor veya resimlere göz atılabiliyor.

ZyXEL, tüm bu teknolojilerin geleceğin dijital ev konseptinde nasıl kullanılacağını ZyXEL Türkiye Tüketici Elektroniği Ürün Müdürü Şamil Doğan SDN okurlarına anlatıyor.

 

 

ZyXEL ev ve işyerlerinde dosya saklanmasını ve paylaşılmasını bugüne dek hiç olmadığı kadar kolaylaştıran NAS ürünleri ile ilgi çekiyor.

Doğrudan ağ bağlantısına sahip olan bu cihazlar, evinizdeki ağ üzerinde depolama, yedekleme ve medya paylaşım ünitesi olarak kullanabiliyor.

Dijital teknolojinin sunduğu en yeni olanaklardan yararlanan bu cihazlar, pek çok benzersiz özelliğe sahip. Örneğin, tek bir dokunuş ile harici depolama cihazlarından anında yedekleme ve yerel ağ üzerinde paylaşım yapılabiliyor.

Kullanıcılar dilediklerinde internetten dosya indirebiliyor. Öyle ki dahili ftp ve yazıcı sunucusuna sahip olan bu cihazlar torrent bağlantıları da dahil olmak üzere internetten birçok dosyayı kendi disk alanına kopyalayabiliyor.

:: Dijital ev denildiğinde aklınıza ne geliyor?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Zyxel Dijital Eğlenceye El Attı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Zyxel Dijital Eğlenceye El Attı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Zyxel Dijital Eğlenceye El Attı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "