Okunma

Zyxel, Eğitime Destek Verdi


09 Ocak 2013 Çarşamba 08:26
Zyxel, Eğitime Destek Verdi

ZyXEL, Fatih Projesi’ni Nilüfer Eğitim Kurumları’nda hayata geçirdi. ZyXEL’in 5000 serisi kablosuz kontrol ünitesi sayesinde 240 erişim noktasına tek bir cihazdan ulaşmayı sağlayan profesyonel merkezi yönetimli yapı oluşturularak, kablosuz yapının tamamının merkezi olarak yönetilmesi sağlandı. Tüm okulun ağ trafiği, kablosuz sistem üzerinden akacak şekilde tasarlandı. 

Proje sayesinde kara tahta ile yapılan eğitimdeki zaman problemi tamamen ortadan kaldırıldı. Önceki sistemde bir sınav kâğıdı hazırlamak, bunu tek tek öğrencilere dağıtmak ve geri toplamak çok zaman alırken, ZyXEL’in alt yapısını kurduğu sistemle artık her şey bir “tık” ile mümkün.

Sınıf içindeki öğrenci ve öğretmen arasındaki etkileşim maksimum seviyeye çıkaran yeni sistem sayesinde öğretmen, herhangi bir dosyayı, bir resmi veya bir videoyu öğrencilerine kablosuz erişim aracılığı ile gönderebilme olanağına kavuşurken; sorduğu bir sorunun cevabını tek bir dokunuşla öğrencilere aktarabilme imkânına sahip oldu.

:: Sizce eğitim nasıl sağlanmalı? Klasik mi, dijital mi?

 
yazarOğuz Birkardeşler

Teknolojiyi yakından takip eden yazar, video oyunlarına büyük ilgi duyar. Oğuz, aynı zaman da sıkı bir futbol tutkunu.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Zyxel, Eğitime Destek Verdi”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    bize daha tablet gelmedi ya

  2. Shıftdelete dedi ki:

    Hem Klasik hem dijital sağlanmalı

  3. real madridli dedi ki:
  4. Kenpachi dedi ki:

    Bize ne zaman gelicek acaba…

" Zyxel, Eğitime Destek Verdi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Zyxel, Eğitime Destek Verdi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Zyxel, Eğitime Destek Verdi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "