Okunma

Cebit 2010: Zyxel ile Geleceğe Bakın


08 Mart 2010 Pazartesi 08:21
Cebit 2010: Zyxel ile Geleceğe Bakın

Dünyanın önde gelen genişbant erişim çözümleri sağlayıcısı olan ZyXEL, Hannover’de gerçekleşen dünyanın en büyük teknoloji etkinliği CeBIT’te geniş bir yelpazede bulunan en yeni ürün ve çözümlerini sergilemeye başladı.

ZyXEL “Geleceğe Bağlan” sloganına uyacak şekilde etkinliğin fuarı gezen ziyaretçileri, en yeni ve ileri bağlantı teknolojileri ile tanıştırdı.

Zyxel’in standına gittiğimizde devrim niteliğindeki çoklu servis uygulaması “Smart Home Automation” ile tanıştık. Smart Home Automation esasında akıllı ev konseptinden farklı bir şey değil (Geleceği Evinize Taşıyın).

OSG teknolojisini destekleyen Router ve Web Arayüz sayesinde evin içinde bulunan senyörlere hükmedebiliyorsunuz. Oldukça hızlı olan bu arabirim sayesinde ışıkları açıp kapatma, kapı açıldığında güvenlik kamerası ile kayıt etme ve bahçeyi sulama gibi görevler atanıp kontrol edilebiliyor.

 

 

ZyXEL’in OSGi servis platformu, artan tüketici ihtiyaçlarıyla karşı karşıya kalan servis sağlayıcılarının son kullanıcılara katma değer sunmak ve rakiplerinden farklılaşmak için yeni gelir getiren kişiselleştirilmiş servisler yaratmalarına imkan veriyor (Zyxel NSA-210 İnceleme).

Bu servisler Apple’in Apple Store uygulamasına çok benziyor. Bazı uygulamalar bedava bazıları da belirli bir ücret ile satılıyor. İşin güzel tarafı ise bu platformun bu uygulamalarla genişleyebilmesi.

:: Bu teknolojileri evinizde kullanmayı düşünür müsünüz?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Cebit 2010: Zyxel ile Geleceğe Bakın konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Cebit 2010: Zyxel ile Geleceğe Bakın ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Cebit 2010: Zyxel ile Geleceğe Bakın ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "