Okunma

ZyXEL NBG6716 İle Sağlam Kablosuz Ağ


18 Temmuz 2014 Cuma 13:40
ZyXEL NBG6716 İle Sağlam Kablosuz Ağ

NBG6716, özellikle yüksek çözünürlükte video ve diğer dijital multimedya içeriklerde, kablosuz veri iletiminin daha yüksek hızlara ulaşmasını ve daha verimli hale gelmesini sağlıyor. Günümüzde multimedya uygulamaları ile eskiye oranla daha yüksek boyutlu içerikler transfer edebiliyoruz. Bu durum, notebook, tablet ve akıllı telefon gibi mobil cihaz kullanıcılarını doğrudan etkiliyor. İş ve özel hayatlarında yüksek boyutlu dosya transferi gerçekleştirmek için kullanıcılar, iyi bir bağlantı hızına ve kesintisizliğe gereksinim duyuyorlar.

Çift bantta yüksek hız, sıfır parazit

NBG6716 eş zamanlı olarak 2,4 GHz ve 5 GHz bantlarda paket gönderileri gerçekleştirebiliyor ve en iyi Wi-Fi performansı için daha az yoğun olan 5 GHz frekans bandı HD uygulamaları için büyük kolaylık sağlıyor. Bu sayede 2,4 GHz frekans bandının yoğun olarak kullanıldığı ortamlarda oluşan enterferansın neden olduğu kablosuz performans düşüklüğünün önüne geçiliyor.

Kablosuz bağlantı kalitesi garanti

Aile üyeleri genellikle eş zamanlı olarak farklı mobil cihazları kullanıyor. ZyXEL tarafından piyasaya sunulan bu yeni ürün QoS (Hizmet Kalitesi) özelliği, görüntülü arama, interaktif görüntü, ses akışı ve online oyunlar gibi geniş bant gerektiren uygulamalarda, bant genişliği verim oranını ve yüksek kablosuz bağlantı kalitesini garanti ediyor. Öte yandan ağ güvenliği, siber ortamda büyük bir endişe haline geliyor. NBG6716, bu konuda da kullanıcılara büyük kolaylık ve güven sağlıyor. Kolay kurulan ürün, WPS butonuna sadece bir kere basılması ile saniyeler içerisinde kablosuz ağ güvenliğini aktif hale getiriyor.

Programlanabilir güç tasarruf modu

Çevreci ürünler geliştiren ZyXEL, NBG6716 ile yine bu geleneğin dışına çıkmıyor.  Programlanabilir güç tasarruf modu, kullanıcıların mevcut kullanım yapılarına uygun olarak kullanım sürelerini programlamalarına olanak veriyor. Elektrik tüketimini azaltmak için bağlantı etkin değilken kablosuz bağlantının gücü otomatik olarak kesiliyor. Bununla beraber, kablosuz çıkış yönetimi özelliği, ev kullanıcılarının hem gereksiz güç kullanımını hem de buna bağlı masrafları azaltacak şekilde kablosuz kapsama alanına karar vermelerine olanak veriyor.

NWD6605 802.11 AC USB adaptörü

NWD6605 802.11 AC USB adaptörü de 802.11ac standardının sunduğu kablosuz erişim hızlarını Notebook, PC ve diğer USB ara yüzüne sahip ağ ürünlerinin kullanımına sunuyor. Bu hafif ve küçük cihaz, kullanıcılara büyük kolaylık sunuyor. Yüksek boyutlu dosyaların kablosuz olarak aktarımı, görüntü ses akışı, ağ tarayıcısı ile diğer eğlence ve iletişim uygulamalarından gecikme olmadan en iyi şekilde yararlanılmasını sağlayan ürün, 802.11a/b/g/n kablosuz ağ protokolü ile de uyumlu.

Yoğun kullanım için ideal

NWD6605, 2.4 GHz kanalında 300 ya da 5 GHz kanalda 867 Mbps’ye kadar veri aktarım hızı iletiyor. Daha geniş kapsama alanı ve daha iyi kablosuz performans sağlamasına yardımcı olan iki antene sahip ürün, HD görüntü aktarımı, online oyunlar, çoklu dosya indirme ve eş zamanlı, yüksek boyutlu dosya paylaşımları için ideal özellikleri bünyesinde barındırıyor. NWD6605, USB 3.0 arayüzünden de yararlanıyor. USB 3.0 ara yüzü saniyede 5 Gigabit veri aktarım hızıyla USB 2.0’dan 10 kat daha hızlı.

NWD6605, kompakt, şık ve hafif tasarımı sayesinde sık seyahat edenler ve tatile çıkanlar ile öğrenciler ve mobil çalışanlar için mükemmel bir taşınabilirlik özelliği sunuyor. WPS tuşu ise tek bir dokunuşla bağlantının hızlı ve kolay bir şekilde güvenli hale getirilmesini sağlıyor.

ADVERTORIAL
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “ZyXEL NBG6716 İle Sağlam Kablosuz Ağ”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Fiyatlar düşmeden alınmaz.

" ZyXEL NBG6716 İle Sağlam Kablosuz Ağ konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere ZyXEL NBG6716 İle Sağlam Kablosuz Ağ ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda ZyXEL NBG6716 İle Sağlam Kablosuz Ağ ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "