Okunma

ZyXEL NSA310S İle Size Özel Bulut


03 Temmuz 2014 Perşembe 13:30
ZyXEL NSA310S İle Size Özel Bulut

Dijital fotoğraf makinelerı, cep telefonları ve internetten indirilen içeriklerle beraber ev kullanıcılarının depolama ihtiyaçları da gün geçtikçe artıyor. Kullanıcılar evlerinde bulunan oyun konsolları, tabletler, akıllı telefonlar ve bilgisayarından tüm bu dijtial arşive ulaşabilmek istiyor. Dünyanın önde gelen iletişim ve haberleşme teknolojileri sağlayıcısı ZyXEL, ev kullanıcılarının bu ihtiyaçlarına yönelik geliştirdiği NAS ürünleri ile ideal bir çözüm sağlıyor.

Dijital arşivini tek bir noktada toplayıp buna tüm cihazlarından erişebilmek isteyenlere yönelik geliştirilen NSA310S, tüm multimedya içeriğini depolayıp kullanıcılara diledikleri cihazdan ve her noktadan erişim sağlıyor.

Giriş seviyesinde güçlü özellikler

Giriş seviyesi kullanıcılar için tasarlanmış olan NSA310S, bir adet 4TB’a kadar 3,5 SATA I/II sabit disk desteğine sahip. Üzerinde bulunan bir adet Gigabit Ethernet portu ile yüksek performansta ağ bağlantısı sağlarken iki adet USB 2.0 portu ile de USB bellekler veya harici disklerden kolayca veri aktarılmasına imkan tanıyor. Cihaz üzerinde bulunan tek bir tuş sayesinde harici disk ve belleklerdeki tüm veriler hızlı bir şekilde dahili disk içerisine aktarılmış oluyor. 1GHz’lik güçlü işlemciye sahip olan NSA310S, büyük boyutlu HD videolara erişimi, hızlı ve kesintisiz bir şekilde oynatılmasını sağlıyor.

Multimedya dosyalarınız için orta nokta

Güçlü medya sunucu özelliklerine sahip olan NSA310S, DLNA 1.5 ve UPnP destekleri sayesinde ev ağındaki birçok medya oynatıcı ile veri paylaşımı yapabiliyor. Bu sayede hem bilgisayar ve mobil cihazlar hem de oyun konsolu, medya oynatıcı, akıllı TV gibi salon multimedya cihazları, NSA310S içerisindeki tüm resim, video ve müzik dosyalarına erişebiliyor. Aynı zamanda iTunes sunucu olarak çalışan NSA310S tüm iOS cihazları ile uyumlu olarak çalışabiliyor.

Bulut ile medya dosyaları  her yerde

Ev ağında medya dosyaları  tüm cihazların kullanımına sunan NSA310S, aynı zamanda kişisel bir bulut depolama alanı gibi çalışarak dışarıdan da dosya erişimine olanak tanıyor. NSA310S desteklediği Polkast uygulaması sayesinde fotoğraflar, müzikler ve videolara hem internet üzerinden erişilebiliyor hem de farklı kullanıcılar ile paylaşılması sağlanabiliyor. Bu sayede kullanıcılar evlerinden uzakta olsalar bile medya dosyalarının hepsine ulaşabiliyorlar. NSA310S, yalnızca kendisini bir bulut depolama cihazı olarak kullandırmakla kalmıyor aynı zamanda depoladığı medya dosyalarının otomatik olarak YouTube ya da Flickr ile senkronize edilebilmesine de imkân tanıyor. Medya dosya transfer protokollerinin tümüne destek veren NSA310S sayesinde FTP, RSS, Torrent ve P2P protokollerinden dosya indirme yapılabiliyor.

Enerji tasarrufu ile sürekli kullanım

NSA310S ağ içerisinde en çok çalışan cihazlardan biri olmasına karşın en iyi enerji tasarrufu teknolojilerine sahip olarak geliyor. Güç zamanlayıcı fonksiyonu sayesinde otomatik olarak kapanabilen NSA310S, kullanılmadığı zamanlarda içerisindeki sabit diski otomatik olarak uyku konumuna geçiriyor. Ortam ısısının ve sistem sıcaklığının düşük olduğu durumlarda fan hızını azaltan cihaz Wake-on-Lan özelliği sayesinde kapalı iken uzaktan çalıştırılabiliyor ve tekrar kapatılması sağlanabiliyor.

Sabit disk uyumluluk listesinde belirtilen disklerle sorunsuz biçimde çalışabilen NSA310S hakkında daha fazla bilgi için ZyXEL’in internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

ADVERTORIAL
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “ZyXEL NSA310S İle Size Özel Bulut”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  bu modelin bir üst modeli olan nsa325 kullanıyorum.

  yukarıdaki özelliklere ek olarak 2 x 4 tb sata ıı/ııı destekliyor
  320 tl ye aldım ki çift diskli nasların neredeyse üçte biri bu fiyat.

  7/24 türkçe müşteri temsilcisi olması da bonusu.

  giriş seviyesinde nas kullanacaklara tavsiye ederim.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  NAS varsa orada QNAP vardır. Gerisi yalan dolan.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  bozulunca dosyaları hangi buluttan veriyor peki? komik olmasınlar ancak klasör senkranizasyonu özelliği vardır. bulut dediğin birden çok sunucu da dosya güvenliği demektir.

" ZyXEL NSA310S İle Size Özel Bulut konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere ZyXEL NSA310S İle Size Özel Bulut ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda ZyXEL NSA310S İle Size Özel Bulut ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "