Okunma

ZyXEL NSA325 v2: Kişiye Özel Bulut


08 Eylül 2014 Pazartesi 18:17
ZyXEL NSA325 v2: Kişiye Özel Bulut

Yeni nesil telefonlar, tabletler ve dijital fotoğraf makineleri sayesinde ev kullanıcıları artık çok daha fazla yüksek kalite video ve fotoğraf depolamaya başladılar. Ev kullanıcıları için tatil anılarından, doğum günü, yıl dönümü, mezuniyet günleri gibi yaşamın en keyifli anlarını yüksek kalitede saklamak ve bunlara her zaman kolayca erişebilmek, ev ağındaki her cihazdan kolayca yürütebilmek en önemli ihtiyaçlardan biri haline geldi. ZyXEL tarafından piyasaya sunulan NSA325 v2 medya sunucusu, kullanıcıların HD kalitede medya dosyalarına kolayca erişebilmelerini sağlarken aynı zamanda güvenli bir bulut sunucu olarak farklı veri depolama ve erişim ihtiyaçlarına da çözüm getiriyor.

Yüksek kalite için yüksek performans

Medya boyutlarının gittikçe artması, yakında endüstri standardı haline gelecek olan 4K videoların yaygınlaşması, kullanıcıların geleceğe yatırım yapmasını gerekli hale getiriyor. Yüksek kalitede videolara ev ağındaki her cihazdan aynı anda erişilebilmesi için NSA325 v2 yüksek performans için 1,6 GHz işlemciye ve 512 MB hafızaya sahip olarak geliyor. Maksimum veri depolama kabiliyeti için üzerinde 2 disk slotu barındıran NSA325 v2, aynı zamanda verilerin diskler içerisine hızlı bir şekilde aktarılabilmesi için Gigabit Ethernet portuna ve USB 3.0 kapısına sahip.

 

Evdeki tüm cihazlara ve internete yayın yapın

NSA325 v2 günümüzün en yaygın medya sunucu standartları ile birlikte gelerek evdeki tüm cihazların medya sunucusuna kolayca erişebilmelerine imkan tanıyor. UPnP ve DLNA sertifikalı medya çalıcılar, akıllı TV’ler ve Sony PlayStation, Microsoft Xbox gibi oyun konsolları ile fotoğraf, video ve müzik paylaşımı kolaylaşıyor. Gittikçe popüler olmaya başlayan Apple TV ve Chromecast ürünleri ile uyumlu olarak çalışan NSA325 v2, Twonky Beam, BubbleUPnp, Avia ve Samsung TV’nin de aralarında bulunduğu birçok uygulama aracılığıyla, cihaz içerisinde depoladığınız tüm medya dosyalarınızı Apple TV ve Chromecast üzerinden internette yayınlanabilmesine olanak tanıyor. Kullanıcılar dilerlerse NSA325 v2 üzerindeki tüm medya dosyalarına cep telefonlarından veya tabletlerinden erişebiliyor veya bu cihazlarını bir uzaktan kumanda olarak kullanarak cihaz içerisindeki medyaların farklı ortamlarda yayınlanmasını sağlayabiliyorlar.14-09/08/zyxel1.jpg

Güçlü bulut sunucu

Ev kullanıcıları için tüm dijital verilerinin saklanabileceği güçlü bir kişisel bulut alanı oluşturulmasına da imkan veren ZyXEL NSA325 v2, popüler online bulut servisleri ile de ortak çalışacak hibrit bulut oluşturmaya imkan tanıyor. Kullanıcılar ownCloud ve Polkast servislerini kullanarak ev ağlarında bulunan tüm dosyalara uzaktan güvenle ulaşabiliyor. Böylece ev kullanıcılar dosyalarına internet üzerinden erişim sağlayabildikleri gibi uzaktan rahatlıkla yedekleme, dosya indirme veya yeni dosya yükleme işlemlerini yapabiliyorlar. ZyXEL tarafından geliştirilmiş olan zCloud uygulaması tüm bu işlemlerin cep telefonları ile kontrol edilebilmesine imkan tanıyor.

14-09/08/zyxel2.jpg

NSA325 v2 güçlü internet entegrasyonu sayesinde birçok online servisin doğrudan kendisi üzerinden kullanılabilmesine de izin veriyor. P2P ağlardan veya FTP sunucusundan kolayca dosya indirmeye imkân tanıyan NSA325 v2, RapidShare, Dropbox, Google Drive veya Torrent servislerini kullanarak dosyaların yedeklenebilmesine veya uzak sunuculardaki dosyaların kişisel buluta aktarılmasına imkan tanıyor.

Güç tasarrufu ön planda

Kişisel medya sunucularının 7/24 çalışmaları sonucunda ortaya çıkabilecek ekstra güç maliyetleri, NSA325 v2’nin güç tasarruf özellikleri ile en aza indirgenebiliyor. Güç programlama moduna sahip olan NSA325 v2, böylece cihazın kullanılmadığı zamanlar otomatik olarak kapanabilmesini sağlayarak gereksiz güç kullanımının önüne geçiyor. NSA325 v2, içerisinde bulunan sabit diskler belirli bir süre kullanılmadığında ise otomatik olarak onları uyku moduna geçiriyor, sistem sıcaklığı düşük ise fanları yavaşlatarak hem gürültüyü önlüyor hem de güç tasarrufu yapıyor. Tamamen kapalı durumda olan NSA325 v2, Wake-on-LAN özelliği sayesinde ağ üzerinden uzaktan kolayca açılabiliyor.

ADVERTORIAL
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “ZyXEL NSA325 v2: Kişiye Özel Bulut”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Hosting paylaşımı yapılabilirmi acaba?

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Bu ürünü daha önce de incelemiştim, çok güzel…

" ZyXEL NSA325 v2: Kişiye Özel Bulut konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere ZyXEL NSA325 v2: Kişiye Özel Bulut ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda ZyXEL NSA325 v2: Kişiye Özel Bulut ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "