Okunma

ZyXEL’den Yeni Medya Sunucu NSA310


02 Mart 2012 Cuma 13:00
ZyXEL’den Yeni Medya Sunucu NSA310

ZyXEL, evlerinde çok fonksiyonlu ve yüksek performanslı eğlence merkezi oluşturmak isteyen kullanıcılar için tasarlanan yeni medya sunucusu NSA310’u satışa sundu. 3 TB’a kadar sabit diskleri destekleyen cihaz, UPnP ve DLNA 1.5 sertifikalı özellikleri ile tüm uyumlu medya oynatıcılarla multimedya dosyalarına erişimi ve paylaşmayı kolaylaştırıyor. Cihaz, akıllı telefon, PDA ve oyun konsolu gibi cihazlarla da kullanılabiliyor.

Mobil cihazlar için geliştirilmiş ücretsiz Polkast uygulaması ile kullanıcılar istedikleri yerden her zaman kolaylıkla Tablet PC ve Akıllı Telefonlarını kullanarak NSA310’a internet üzerinden veya yerel ağ üzerinden kablosuz olarak bağlanabiliyor ve NSA310 kullanıcılar için kişisel bir buluta dönüşüyor.

ZyXEL NSA310’un kullanıcı dostu arayüzü sayesinde, depolanan içerik küçük resimler (Thumbnail) halinde gösterilebiliyor, fotoğraflar slayt gösterisi şeklinde web tarayıcıda görüntülenebiliyor. Yedekleme Planlayıcı (Backup Planner) özelliği ise NSA310’daki dosyaların başka bir NSA ya da harici depolama cihazında belirlenen bir zamanda otomatik olarak yedeklenebilmesini sağlıyor. Kullanıcılar, yedeklemenin ne zaman ve ne şekilde yapılacağını ihtiyaçları doğrultusunda birkaç adımda kolayca ayarlayabiliyorlar.

zPilot özelliği dosya paylaşımına ‘sürükle-bırak’ kolaylığını getiriyor. Bu özellik sayesinde istenen dosyaları masaüstünde yer alan zPilot ikonuna sürüklemek yeterli oluyor. Dosyalar NSA310 tarafından otomatik olarak tanımlanarak müzik, fotoğraf ve diğer ilgili klasörlere yerleştiriliyor. Kullanıcıların kendi FTP sunucusuna sahip olmasını da sağlayan
NSA310, video ve fotoğrafların İnternet’e yüklenme süreçlerini de son derece kolay bir hale getiriyor. Kullanıcılar, cihazda depolanan fotoğraf ve videoların Flickr ve YouTube’a otomatik olarak yüklenmesi için gerekli ayarları birkaç adımda gerçekleştirebiliyorlar.

Tüm ZyXEL ürünleri gibi, NSA 310 da çevreci ve enerji tüketiminde oldukça cimri. ‘Smart Fan’ teknolojisi, fanın güç tüketimini cihazın ideal çalışma sıcaklığını koruyacak seviyede tutmaya yardımcı oluyor. “Wake-on-LAN” özelliği kapalı konumdaki cihazı uzaktan açmayı ve dosyalara erişmeyi sağlarken; sabit diskler için “Hibernation” desteği ise bir süre veri aktarımı yapılmadığında sabit diski kapatarak hem diskin kullanım ömrünü uzatıyor hem de enerji tasarrufu sağlıyor.

:: ZyXEL NSA310 hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarErdem Yaşar

Editörlüğe 2007 yılında başlayan Erdem, ilerleyen yıllarda odak noktasını mobil cihazlara ve sosyal medyaya çevirdi. İnternet olmadan yaşayamayanlardan.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" ZyXEL’den Yeni Medya Sunucu NSA310 konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere ZyXEL’den Yeni Medya Sunucu NSA310 ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda ZyXEL’den Yeni Medya Sunucu NSA310 ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "