ZyXEL’den Yeni Medya Sunucusu


03 Mayıs 2010 Pazartesi 14:30
ZyXEL’den Yeni Medya Sunucusu

ZyXEL’in gelişmiş özelliklerle donatılmış medya sunucusu NSA-210, Türkiye’de de satışa sunuldu. Ev ve ofisleri geleceğin “akıllı” ortamlarına dönüştüren özellikleriyle ZyXEL NSA-210, çoklu medya içerikleriyle uğraşan günümüz teknoloji kullanıcılarının ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılıyor.  

2 TB‘a kadar çıkabilen depolama kapasitesine sahip olan NSA-210, çoklu paylaşım, kimlik doğrulama, veri şifreleme ve veri yedekleme işlemleri için de kullanılıyor. Şık ve kompakt tasarımı, uygun fiyat ve zengin özellikleri ile NSA210‘un, evinde film, müzik ve dijital veri arşivleyen kullanıcıların oldukça ilgisini çekmesi bekleniyor.

 NSA-210 sıradan evleri geleceğin akıllı evlerine dönüştürüyor

Geleceğin akıllı evlerine doğru çok önemli bir adım olan NSA-210, sahip olduğu DLNA 1.5 sertifikası ile bir medya sunucusu olarak farklı türdeki ve markalardaki dijital cihazlarla uyumlu bir şekilde çalışabiliyor. Evini bugünden akıllı bir eve dönüştürmek isteyenlerin tercih edeceği NSA-210, üzerinde depoladığı video, resim ve müzik gibi dosyaların DLNA uyumlu cep telefonu, HDTV, medya oynatıcı ve PDA gibi cihazlar tarafından erişimini sağlayarak dijital bir eğlence merkezine dönüşüyor.


Bittorent ve emule P2P dosya transfer yazılımlarına sahip olan cihaz, gelişmiş dosya kontrol özellikleri sayesinde kullanıcının indirmek istediği her tür dosyayı bilgisayar kapalıyken bile, hatta istediği hafta, gün ve saatte otomatik bir şekilde elde etmesini sağlıyor.

NSA-210, FTP sunucusu olan, YouTube ve Flickr ile çalışan internet severlerin de işlerini kolaylaştırıyor. Geleceğin teknolojilerini üreten ZyXEL’in NSA-210 ürünü, üzerindeki dosyaların otomatik olarak FTP sunucusuna, gerektiği şekilde yüklenmesini sağlıyor. Aynı şekilde, kolayca yapılan bir ayarlamayla NSA-210, üzerine yeni depolanan video ve fotoğrafları da otomatik olarak kullanıcı adına YouTube ve Flickr’a yükleyebiliyor. Böylece kullanıcıları saatlerini ve emeklerini boşa harcamaktan kurtarıyor.

Tek tuşla tüm elektronik cihazlar üzerindeki bilgileri yedekleme imkanı

NSA-210, ev ve ofis kullanıcılarına çok kullanışlı yedekleme özellikleri de sunuyor. Memeo Auto-backup yazılımıyla NSA-210, PC‘ler üzerindeki verileri otomatik olarak kendi üzerine yedeklerken, “Copy/Sync” tuşuyla da USB bellek, kart okuyucusu ve dijital fotoğraf makinesi gibi harici kaynaklar üzerindeki bilgileri kendisine hızla kopyalayabiliyor.

Dahası yedekleme planlayıcısı sayesinde kullanıcılar isterlerse genel bir yedekleme programı oluşturarak, NSA-210 üzerindeki bilgilerin başka bir depolama birimine otomatik olarak yedeklenmesini sağlayabiliyorlar.

:: Geleceğin evleri konsepti ilginizi çekiyor mu?

 

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" ZyXEL’den Yeni Medya Sunucusu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere ZyXEL’den Yeni Medya Sunucusu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda ZyXEL’den Yeni Medya Sunucusu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik! iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik!
  2. 2 Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri! Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri!
  3. 3 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
  4. 4 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
  5. 5 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
  6. 6 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
  7. 7 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
  8. 8 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
  9. 9 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
  10. 10 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!