Alan Wake’s American Nightmare İnceleme

Şeytani ikiziniz Mr. Scratch ile yüzleşmeye, zifiri karanlıkta kendi korkularınıza tanık olmaya ve hayat hikayenizi tekrardan yazmaya hazır mısınız?

30.07.2012 / 17:00 Alan Wake’s American Nightmare İnceleme

Max Payne ve Alan Wake serilerinin yaratısı olan Remedy’nin yeni oyunu nihayet elime ulaştı. Bir Remedy hayranı olarak hemen bütün işlerimi bırakıp bu oyuna saldırdım. Sanırım biraz fazla kaptırmışım ki bu oyunu da sonlandırana kadar başından kalkmadım.

Night Springs’e Hoşgeldiniz!

Oyunumuz, ilk oyunda da rastladığımız Night Springs dizisinin içinde geçiyor. Dizinin bir bölümünün senaryosu Wake tarafından yazılmış ve bu bölümü oynuyoruz.

Bu sefer oyundaki baş düşmanımız bizzat şeytani ikizimiz olan Mr. Scratch. İlk oyunda da rolü olan bu karakteri daha önce oynayanlar da hatırlayacaktır. Çok fazla spoiler vermeden ilk oyunun bittiği yerden başlıyoruz ve ilk oyundaki Mr. Scratch olayına odaklanıyoruz diyeyim.

Oyun boyunca Mr. Scratch’in geçtiği yerlerden geçip, ona ulaşmaya çalışıyoruz. O da bunu anlayıp sürekli bizi engellemeye çalışıyor. Derken bir döngüye giriyoruz. Yaptığımız şeyleri tekrardan yaptırmaya çalışıyor. Biz de bunu avantaja çevirmeye, daha önce yanlış yaptıklarımızı düzeltmeye çalışıyoruz.

Oyun, bizi 3 farklı haritada bir döngü içinde dolandırıyor. Üç ayrı mekanda da çeşitli insanlarla karşılaşıp, yardımlarını alıyoruz. Hikayemiz kısaca bu şekilde ilerliyor arkadaşlar.

Yazan: Murat Sağlam
SDN - ShiftDelete.Net

yazarMurat Sağlam

Oyun dünyasını yakından takip etmektedir. Ayrıca sinema ve dizi sektörüyle oldukça ilgilidir. Sony'nin tüm ürünlerine sonsuz bir sevgisi vardır. Özellikle de PlayStation 3'e.
Yazarın diğer haberleri için tıklayın.

Yorum Yaz

 • SDN Okuru
  31.07.2012 / 10:00

  Bu ek paket ama.

  YANITLA
 • SDN Okuru
  30.07.2012 / 17:27

  3 ay önce bitirdim bu oyunu.

  YANITLA