Canlı Yayın
sdn-cevapliyor 101
Sorularınızı canlı yayında cevaplıyoruz. Her hafta Salı akşamı, saat 18.00'de ShiftDelete.Net ekibi olarak sorularınızı canlı yayında cevaplıyoruz. Canlı yayında görüşmek üzere
ShiftDelete.Net anlık bildirimleri ile teknolojiden uzak kalmayın. Bildirimleri Aç

Android için Cortana güncellendi!

Microsoft, Android platformunda yer alan kişisel asistanı Cortana için yeni bir güncelleme yayınladı. İşte güncelleme ile birlikte Cortana'da meydana gelen değişiklikler!

30.07.2017 / 01:00
Android için Cortana güncellendi!

Windows Mobile uygulamalarını iOS ve Android ile buluşturan ve daha iyi bir kullanıcı deneyim sunmak için çalışmalarına devam eden Microsoft'un, üzerine yoğunlaştığı uygulamalardan birisi de, kişisel asistanı Cortana.

Siri gibi rakipleri karşısında halen yolun başında bir kişisel asistan olan Cortana'yı her geçen gün geliştirmeye devam eden Microsoft, Android için yeni bir güncelleme yayınladı.

Gelin, şimdi Microsoft'un Cortana için Google Play Store'da yayınladığı güncellemenin detaylarına hep birlikte bakalım.

Microsoft, Cortana için yeni bir güncelleme yayınladı!

Yayınlanan güncelleme ile birlikte 2.9 sürümüne yükseltilen Cortana'nın tasarımında değişikliğe gidilerek, daha kullanıcı dostu bir arayüze kavuşması sağlanıyor.

17-07/29/cortana.png

Zira bir önceki sürümde üç ana sekmeden oluşan ve bu nedenle kafa karıştırıcı bir yapıya sahip olduğu yönünde kullanıcıların tepkisini alan uygulama, güncelleme sonrasında iki sekmeye indirgeniyor.

Komut vererek kolayca arama yapılmasına ve mesaj gönderilmesine imkan tanıyan Cortana'da Hatırlatıcı simgesi sağ üst köşeye taşınırken, kullanıcıların Anımsatıcı'ya kolayca ulaşması sağlanıyor.

Microsoft Cortana 2.9 sürümünü indirmek için tıklayınız.

Microsoft Cortana'nın yeni sürümüne Google Play Store üzerinden ulaşabilir veya yukarıda yer alan linke tıklayarak APK dosyasını indirebilirsiniz.

:: Cortana'yı aktif olarak kullanıyor musunuz?

SDN - ShiftDelete.Net

Mobil cihazlara ve donanıma oldukça fazla ilgi duyan Mehmet Ali, aynı zamanda sıkı bir Battlefield 4 oyuncusu ve sporcu.
Yazarın diğer haberleri için tıklayın.

Yorum Yaz
 • SDN Okuru
  31.07.2017 / 08:35:19

  Biz Türk kullanıcılar Cortana'ya uzaktan bakmaya devam edıyoruz.. O yuzden haber degerı fazla yok ;)

  YANITLA
 • SDN Okuru
  30.07.2017 / 07:52:26

  Türkçe desteği yok hala sanırım o yüzden ceyda 1 numara benim için mesajları okuması çok komik

  YANITLA
 • SDN Okuru
  30.07.2017 / 07:06:14

  Türkçe dil desteği var mı onuda yazsanıza

  YANITLA