ShiftDelete.Net anlık bildirimleri ile teknolojiden uzak kalmayın. Bildirimleri Aç

App Store artık iTunes’ta yok!

Apple bundan böyle iTunes uygulamasında App Store kısmını sunmama kararı almış durumda. PC ve Mac için iTunes 12.7 sürümü önemli değişikliklere sahip.

13.09.2017 / 14:00
App Store artık iTunes’ta yok!

PC ve Mac için iTunes uygulamasına gelen güncelleme ile birlikte App Store kısmı tarih oldu. iTunes 12.7 sürümüyle sadece müziklere, filmlere, TV şovlarına, podcastlere ve sesli kitaplara odaklanacak şekilde güncellenmiş durumda!

iTunes üzerinden uygulama güncellenemeyecek!

Uygulamaları, kitapları veya zil seslerini eş zamanlayıp iOS aygıtınıza aktarmak için iTunes kullanıyorsanız, bundan böyle bunları bilgisayarınız olmadan yeniden indirmek için iOS’taki yeni App Store, iBook veya Ayarlar’dan Sesler bölümünü kullanmanız gerekecek. Güncelleme sonrası iTunes uygulaması açıldığında da kullanıcıların karşısına bir uyarı penceresi getiriliyor.

17-09/13/itunes-127-pc-mac-sdn-02.jpg

(iTunes'ta artık olmayan App Store görünümü)

iPhone, iPad ve iPod touch için uygulama veya zil sesi eş zamanlama yeteneğini kaybeden iTunes, haliyle kullanıcıları da bir anda böyle bir değişiklikle şaşırttı. Öte yandan bunun kullanıcılar için büyük kolaylık olacağı da ortada.

iTunes uygulamasını temel amacına geri döndüreceği düşünülen bu değişiklik sonrasında, iTunes U içerikleri de Podcast kısmına, internet radyo istasyonları ise müzik kütüphanesi kenar çubuğuna aktarılmış.

iOS veya Mac için iTunes 12.7 indir

:: iTunes 12.7 ile gelen bu değişiklik konusunda siz ne düşünüyorsunuz?

SDN - ShiftDelete.Net

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberleri için tıklayın.

Yorum Yaz
 • SDN Okuru
  15.09.2017 / 00:12:19

  Çok saçma bir olay. iPhone 4S kullanıcısıyım, telefonumdan memnunum ancak Wi-Fi'si bozuk olduğu için uygulamalarımı iTunes üzerinden güncelleyebiliyordum. iTunes'u yeni sürüme güncellemediğim takdirde sıkıntı olmaz umarım.

  YANITLA
 • SDN Okuru
  14.09.2017 / 11:40:41

  Kesinlikle absürd bir gelişme.. Ben iPad'e yükleyeceğim yazılımı PC ile seçemeyeceğim demek oluyor. Yani iPad veya iPhone arabirimi ile istediğimizi sağlayan uygulama aramaya çalışacağız. :P

  YANITLA
 • MutiCoo
  14.09.2017 / 11:07:11

  bence mantıksız dı. bilgisayarda kullanamadığımız uygulamayı indir telefonla eş zamanla ne gerek var. telefona indir.

  YANITLA