ShiftDelete.Net anlık bildirimleri ile teknolojiden uzak kalmayın. Bildirimleri Aç

Apple'dan artırılmış gerçeklik hamlesi!

Artırılmış gerçeklik konusunda yürüttüğü çalışmalar için yeni mühendisler ile ekibini güçlendirmeye devam eden Apple, AR teknolojisini mobil cihazların ilerisine taşımak istiyor.

21.03.2017 / 08:30
Apple'dan artırılmış gerçeklik hamlesi!

Yeni iPhone modellerinden beklentilerin artması ve Tim Cook'un AR'ı büyük bir fırsat görmesi ile kolları sıvayan Apple'ın, artırılmış gerçeklik Teknolojisi için çalışmalara başladığını sizlere duyurmuştuk.

İsrail'de bulunan ikinci büyük araştırma ve geliştirme ofisinde, artırılmış gerçeklik teknolojisi için çalışan yaklaşık 1000 mühendise sahip olan Apple, çalışmaları hızlandırmak için yeni bir adım attı.

Apple, yeni mühendisler ile ekibini güçlendiriyor!

Bloomberg tarafından yayınlanan rapora göre, artırılmış gerçeklik çalışmalarının hızlanması için yeni uzmanlar ile ekibini güçlendirmek isteyen Apple, Oculus ve HoloLens VR gibi ürünlerin geliştirme sürecinde yer alan bazı mühendisler ile çalışmaya başladı.

17-03/21/hololens.jpg

Apple, Bloomberg tarafından paylaşılan bu bilgi hakkında yorum yapmaktan kaçınırken, AR konusunda yapılan ilk çalışmaların iPhone 8 modelinde kullanıcılar ile buluşacağı iddia ediliyor.

Apple'ın son dönemde işe alımlar gerçekleştirdiği bir diğer alanın ise kamera olduğu öğrenildi.

Yeni Zelanda'da yeni bir ofis açan ve 3D animasyon uzmanlarının yer aldığı bir ekip oluşturduğu iddia edilen Apple, son dönemde kamera ve optik lens alanında yeni mühendisleri bünyesine kattı.

:: Sizce Apple, artırılmış gerçeklik teknolojisi ile nasıl bir çalışma yürütüyor?

SDN - ShiftDelete.Net

Mobil cihazlara ve donanıma oldukça fazla ilgi duyan Mehmet Ali, aynı zamanda sıkı bir Battlefield 4 oyuncusu ve sporcu.
Yazarın diğer haberleri için tıklayın.

Yorum Yaz
 • SDN Okuru
  21.03.2017 / 14:14:50

  herkes yapar, apple düşünür geliştirir en iyisini yapar. Bazılarının 4gb ramle yapamadığını apple 1 gb ile alasını yapar. Bomba gibi geliyor İphone 8 bomba...

  YANITLA
 • SDN Okuru
  21.03.2017 / 10:15:59

  100 kişilik kamera ekibinin yaptığı kamerayıda gördük anca reklam yapar apple icraat yok

  YANITLA
 • SDN Okuru
  21.03.2017 / 10:15:13

  Taklit ediyor hep eksiden yenilikçiydi

  YANITLA