Okunma

Bugün Windows 7 Günü


22 Ekim 2009 Perşembe 06:54
Bugün Windows 7 Günü

Bugün 22 Ekim. Uzun bir süredir sıkça üzerinde durduğumuz gün nihayet geldi çattı. Bugünün neden bu kadar önemli olduğunu hala bilmiyorsanız size ufak bir hatırlatma yapalım, merakla beklediğimiz Windows 7 bugün resmi olarak piyasaya çıkıyor. Bugün Microsoft için gerçekten de çok önemli bir gün ve şirket, yeni işletim sisteminin çıkışını tüm dünyadaki merkezlerinde kutlayacak.

Microsoft, Vista’dan yaklaşık üç yıl sonra yeni bir Windows ile karşımızda. XP’den Vista’ya geçiş ise yaklaşık altı yıl sürmüştü.

Microsoft yöneticilerinin bugün Nasdaq borsasının açılış ve kapanış zilini çalacakları belirtiliyor. CEO Steve Ballmer ABD’de, Windows 7’yi geliştiren ekibin başındaki isim Steven Sinofsky Japonya’da, Windows 7’nin tasarımcısı Julie Larson-Green ise Londra’da düzenlenecek etkinliklere katılacak. Microsoft bugün ayrıca ABD, Arizona’da ilk satış merkezini, Paris’te de ilk Windows Cafe’yi açıyor. Ülkemizde ise bu akşam saat yediyi yedi geçe Bilgi Üniversitesi’nde bir etkinlik düzenlenecek. Saat farkı nedeniyle yeni Windows’un piyasaya çıkma zamanları farklılık gösteriyor. Örneğin Windows 7’nin şu sıralarda Avustralya’da satışa çıktığı söyleniyor.

Microsoft güven tazeleyebilecek mi?

Microsoft, Vista ile kaybettiği prestijini Windows 7 ile geri almak için çok çalıştı. Hem geliştirme, hem de pazarlama anlamında Microsoft’un şu ana kadar elinden geleni yaptığını söylemek mümkün. Artık bundan sonrası kullanıcıların geri bildirimlerine göre belli olacak.

Windows 7’nin “7”si nereden geliyor diye hiç düşündünüz mü? Windows 7, yedinci Windows kernel’ini bünyesinde barındırıyor.

Eğer Windows 7 de bekleneni veremezse Microsoft’un bundan sonra insanların güvenini kazanmasının çok zor olacağı aşikar. Yapılan kampanyalar ve reklamlarla beklentileri iyice artan kullanıcılar Windows 7’den memnun kalmazlarsa Microsoft’un zor günler geçirebileceğini söyleyebiliriz. Ancak şimdiye kadar yayınlanan sürümlere gelen tepkiler gayet olumluydu. Windows 7′nin kaderi bizce Vista ile aynı olamaycak.

:: Siz Windows 7’nin kaderi hakkında ne düşünüyorsunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Bugün Windows 7 Günü”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    w 7 beta sürüm kullananlara nolucak peki?

  2. SDN Okuru dedi ki:

    benim windows 7 de kızdığım çok basit belki öemsiz bir özellk gibi ggörünen bir yanını eleştirecceğ***** vista doslun xp olsun bir pencere açtığımız zaman ekranı tamamen kaplıyordu ve çıkış için olan çarpı (X) işareti tma olarak en köşede sağ üst tarafta oluyordu ve mouse yi hızla götürdüğümüz zaman hemen tıklayıp kapatabiliyorduk ama windows 7 de bu durum böyle değil götürdüğümüz zaman o çarpı (X) işaretinin tma olarak en köşede olmadığını gördüm ve kullanımda zorluk oluş***** yi götürdüğümüz zaman en köşeden diğer tarfa geçiyor ve kayboluyor..D: Bu kadar basit bir şey ama benim canımı sıkıyor..

" Bugün Windows 7 Günü konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bugün Windows 7 Günü ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bugün Windows 7 Günü ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "