ShiftDelete.Net anlık bildirimleri ile teknolojiden uzak kalmayın. Bildirimleri Aç

Calibro Basic E-Kitap Okuyucu İncelemesi

Elektronik mürekkep teknolojisine sahip e-kitap okuyucusu Calibro Basic bu incelememizde sizlerle. Neden tabletten değil de e-kitap okuyucuda okuyalım diyorsanız bu videomuzu kaçırmayın!

20.11.2014 / 12:30
Calibro Basic E-Kitap Okuyucu İncelemesi

Elektronik kitap okuyucu kavramı çok yeni sayılmaz. Elektronik mürekkebin geldiği nokta kullanıcılara hem siyah beyaz (aslında gri ton) veya renkli elektronik mürekkepli ekranlar sunabiliyor. Maksat bir şeyler okumaksa göz sağlığı açısından da inanılmaz faydalar barındıran bir Teknoloji olarak oldukça uzun bir yol gitti.

Göz sağlığı önemli

LCD teknolojisi tazeleme yaptığından ve arkadaki ışıktan ötürü çok göz yoruyor. AMOLED ekranlar bu konuda daha iyiler ama yine gözleri uzun süre kullanımda kötü etkiliyorlar. Elektronik mürekkep ise sadece sayfa değiştiğinde tazeleme yapıyor. Bu nedenle kağıda yakın bir okuma deneyimi için çok daha iyi bir seçenek.

Calibro Basic

Calibro'nun iki modelinden bir tanesi olan Calibro Basic, Touch Lux modelinden farklı olarak dokunmatik ekrana veya arka ışığa sahip değil. Bu cihaz Babil.com üzerinden Türkçe kitaplar indirip okumanıza izin verirken barındırdığı uygulamalar sayesinde de herhangi bir Android cihazın sahip olabileceği bazı yeteneklere de sahip hale geliyor. Elbette elektronik mürekkep video veya resimler için çok iyi bir tercih değil ama Vikipedi veya gazeteleri okumak için yeterli. Elbette neredeyse 30 gün boyunca şarja takmayacağınız bir cihaz aldığınızda unutmayın.

:: Elektronik mürekkepli e-kitap okuyucuları kullanıyor musunuz?

SDN - ShiftDelete.Net

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberleri için tıklayın.

Yorum Yaz
 • SDN Okuru
  21.11.2014 / 09:57:18

  tabletle kıyaslamışsın ama bu ekran elektronik mürekkep yani uzun süre ekrana bakıldıgında gözleri yormuyor daha sağlıklı. Kindle 4 kullanıyorum 1 yıldır kitap okumaktan zevk alır hale geldim.

  YANITLA
  • SDN Okuru
   22.11.2014 / 10:16

   Note 8 .0 kullananlar bilir okuma modunu açtığımızda ekran kitap sayfası haline geliyor ve parlaklığı ortama göre ayarlıyor. Zaten türkler olarak pek kitap okuyan bir toplum değiliz. Her gün yarım saat açıp kitap okuyan varmıdır acaba zaten fiyatını uygun bulmadım. Kitap okuyucusu almakla bitmiyor daha mağazasından ücretli kitaplarıda alacaz. Kısaca tabletin yaptıklarının çok küçük bir kısmını yapabiliyor. Arka aydınlatmalı model içinde 100 lira daha istiyor. Yani en fazla 80 lira edebilecek bir cihaz

 • SDN Okuru
  21.11.2014 / 09:57:03

  e kitapları ücretisiz bulabilecegin kaynaklar var tabiki p2p kaynakları var

  YANITLA
 • crazy0611
  21.11.2014 / 06:27:29

  Tabletler varken o çözünürlükte bir ekran bence gereksiz ve saçma. Onun yerine 600 lira bir meblayla galaxy note 8.0 alın hem okuma modu ile okuma yapabilirsiniz. Hemde android uygulamalarından yararlanırsınız. Hemde 8.0 " boyutta hd çözünürlüğünde filmler falan izlersiniz. Bu tür şeyler gereksiz. Zaten 30 gün şarjının gideceğinide zannetmiyorum. Wifi açık olarak son parlaklıkta taş çatlası 1,5 hafta gider.

  YANITLA
 • SDN Okuru
  20.11.2014 / 21:38:37

  Peki e-kitap için ücretsiz bulabileceğimiz kaynaklar var mı?

  YANITLA
 • SDN Okuru
  20.11.2014 / 21:03:50

  Yarısı çerçeve . Anlamıyorum arkadaş niye çerçeve bu kadar büyük yapılıyor?

  YANITLA
 • CMYK
  20.11.2014 / 13:57:45

  Güzel bişiye benziyor.

  YANITLA