ShiftDelete.Net anlık bildirimleri ile teknolojiden uzak kalmayın. Bildirimleri Aç

Microsoft Surface ailesi için şaşırtıcı karar!

Microsoft'un Surface ailesinde yer alan ürünler, Consumer Reports tarafından önerilen ürünler listesinden çıkarıldı. Peki, Consumer Reports neden böyle bir karar aldı?

10.08.2017 / 23:59
Microsoft Surface ailesi için şaşırtıcı karar!

Uzun yıllar boyunca sadece işletim sistemi ve yazılım çözümlerine odaklanan ancak, son yıllarda Apple ile benzer bir politika izlemeye başlayan Microsoft, geliştirdiği ürünleri Surface ailesi altında topluyor.

2012 yılında yani 5 yıl önce ilk Surface ürünleri ile kullanıcıların karşısına çıkan Microsoft, geçtiğimiz yıl tanıttığı hepsi bir arada bilgisayarı Surface Studio ile oldukça uzun bir süre gündemde kalmayı başardı.

Ancak, son dönemde yayınladığı raporlar ile adından sıkça söz ettiren Consumer Reports'un Microsoft Surface ürünleri için bugün aldığı karar, Teknoloji devinin satışlarını ciddi oranda düşürebilecek potansiyele sahip.

Surface ailesi önerilen ürünler arasından çıkarıldı!

90.000 tablet ve dizüstü bilgisayar kullanıcısını kapsayan bir araştırma yapan Consumer Reports'a göre, Surface kullanıcılarının yaklaşık yüzde 25'lik bir kısmı cihazlarında donma, dokunmatik ekranın yanıt vermemesi ve anlık kapanmalar gibi sorunlar ile karşılaştıklarını belirtiyorlar.

17-08/10/consumer-reports.jpg

Bu nedenle Microsoft Surface serisini diğer bilgisayar üreticilerinin ürünlerine kıyasla oldukça güvensiz bulduklarını belirten yetkililer, cihazları önerilen ürünler listesinden çıkardıklarını açıkladılar.

Elde edilen veriler hakkında açıklama yapan Microsoft yetkilileri ise Reuters'e verdikleri demeçte, yapılan araştırmanın Surface sahiplerinin kullanım deneyimlerini doğru olarak yansıtmadığını ve yeni nesil Surface ürünlerinde yapılan iyileştirmelerin göz ardı edildiğini iddia ediyor.

Kullanıcıların cihazları satın almalarından itibaren iki yıllık dönemi kapsayan bu araştırmanın yapıldığı süreçte, yeni nesil Surface ürünlerinin yerine Surface Pro 4 ve Surface Book gibi modellerin piyasada olması Microsoft'u bir nebze de olsa haklı gösterebilir.

Ancak, Microsoft'un diğer üreticilere kıyasla en geride yer alması, üst düzey donanım ve tasarımı en iyi Windows deneyimi ile buluşturmayı hedefleyen Surface ailesi üzerinde çok daha fazla çalışması gerektiği gerçeğini değiştirmiyor.

:: Microsoft'un Surface ailesinde yer alan ürünler hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

SDN - ShiftDelete.Net

Mobil cihazlara ve donanıma oldukça fazla ilgi duyan Mehmet Ali, aynı zamanda sıkı bir Battlefield 4 oyuncusu ve sporcu.
Yazarın diğer haberleri için tıklayın.

Yorum Yaz
 • SDN Okuru
  12.08.2017 / 01:21:07

  işletim şistemi, windows yerine android olsaydı böyle olmazdı, millet bıkmış windows'tan yıllardır.

  YANITLA
 • SDN Okuru
  11.08.2017 / 23:54:52

  windows 10 dan ve microsoftun güncelleme politikasından dolayı, asus tabletim 2 defa servise gitti, şu an yine serviste bu seferde black screen sorunu çıktı.

  YANITLA
 • SDN Okuru
  11.08.2017 / 10:02:28

  Macbook candir gerisi heyecan

  YANITLA
 • SDN Okuru
  11.08.2017 / 09:41:21

  microsoft bunuda batırdı.

  YANITLA
 • SDN Okuru
  11.08.2017 / 02:01:05 0 / 10

  microsoft ve apple pişmanlıktır

  YANITLA
  • SDN Okuru
   11.08.2017 / 21:55

   Geriye ne kalıyor?? Biri Windows ekosisteminin sahibi, biri de Mac OS ekosisteminin tek sahibi. Diğer üreticiler linux mü kullanıyor sanki? Ama donanım olarak ben şahsen dell, HP, Asus, Lenovo ve Toshiba derim.

 • SDN Okuru
  11.08.2017 / 01:26:39

  Surface Book ve Surface Pro tablet olduğu için stabilite sorunu olması doğal? Çünkü teknolojinin ne kadar boyutunu düşürürsen o kadar performans kaybı olur.

  YANITLA
 • SDN Okuru
  11.08.2017 / 00:57:57

  CR para ile puanlama yapıyor herkes biliyor dxo mark gibi bişi

  YANITLA