ShiftDelete.Net anlık bildirimleri ile teknolojiden uzak kalmayın. Bildirimleri Aç

Drone ile teslimatta yeni dünya rekoru!

Drone’ların çevrimiçi siparişlerde kullanılmasına yönelik geliştirme çalışmaları devam ederken, HQ-40 UAV drone’u en uzun mesafeli paket teslimatını yaparak dünya rekoru kırdı.

14.05.2017 / 17:00
Drone ile teslimatta yeni dünya rekoru!

Amazon, 7-Eleven, Domino's ve UPS gibi şirketler tarafından kullanılan drone’lar paket teslimatında aktif olarak çalışıyorlar. Ancak bu teslimat sadece birkaç kilometreyle kısa mesafelerde sınırlı kalıyor.

156 km uzaklığa teslimat

Sabit kanatlı bir HQ-40 UAV, Nevada Özerk Sistemler Enstitüsü (NIAS) gözetiminde 156 km uzağa teslimat yaparak drone ile en uzun teslimat rekorunu kırdı. Rekor kıran UAV yolculuğu, Texas’tan Austin şehrine pnömatik bir parça teslimatı için kullanıldı.

ABD’de şu anki düzenlemeler, drone’ların görüş hattı dışına uçmasına izin vermediği için Ulusal Hava Sahası Sistemi (NAS) üzerinden önceden belirlenmiş bir uçuş yolunu izlendi ve hücresel iletişim bağlantısı yoluyla uzaktan kontrol edildi.

17-05/13/drone-paket-servisi-shiftdelete.jpg

Kentsel paket teslimatlarında yeni bir dönemi başlatan drone, geliştime çalışmalarıyla şehirler arası paket taşımanın da mümkün olduğunu gösteriyor.

:: Bu rekor hakkında ne düşünüyorsunuz?

SDN - ShiftDelete.Net

Yorum Yaz
 • SDN Okuru
  15.05.2017 / 12:52:39 0 / 10

  SDN Okuru15.05.2017 / 11:39 Hadi bu cahil yobaz. Sen ne yaptın ? hiçbirşey. O en azından maneviyata önem veren bir insan ki söyledikleri yanlış değil. Sizin gibi akıl fukarası insanlar ise oturdukları yerden milleti eleştirir. başka bir halta yaramaz birincisi yapmadığımı nerden biliorsun ? benimle birlilte mi yaşıyorsun? maneviyata önem vermediğimi nerden biliyorsun ? Allahnım kitabında yan gel yat safece tesbih çek mi yazıyor sizim gibi insanlar dini değiştirdi ama bakınca hak ediyoruz ben onların yerinde olsam bende her şeylerini alırım ellerinden kafası çalışmayan insanlar nasıl olsa hadi kardesim sen simdi git evinde otur sabahtan aksama kadar tesbih çek diğer adam nükleer füze yapsın hepimizi parçalasın birde sadece tesbih çekerek olsaydı hz peygamber savaşmazdı hiç bir şey de ürettirmezdi

  YANITLA
 • SDN Okuru
  14.05.2017 / 19:20:49

  Dronun ensesine vurup ekmeğini.almasınlar.

  YANITLA
 • SDN Okuru
  14.05.2017 / 18:10:24 0 / 10

  Nasa kadar boş bilim adamları yok bunca yıl araştırma yaptiniz milyar dolar harcadınız Sonuç ? :) buldunuzmu bi damla su ? :) halbu ki kuranda her şey açık ve net ama işinize gelmiyo kibrinize nefsinize söz geçiremiyosunuz .

  YANITLA
  • SDN Okuru
   15.05.2017 / 09:18 0 / 10

   haklısın kardeşim herkes aptal tek akıllı sen ve ben, bütün bilimi vs her şeyden biran önce vazgeçip doğada taşın altında Allah yazısını aramalıyız .Hastalandığın zaman koşarak doktora gidiyorsun ilaç alıyorsun o ilaçlar bilim sayesinde bulunuyor sadece hatırlatmak istedim sizin gibi insanlar yüzünden teknolojide geri kaldık bütün ortadogu kan gölü oldu eğer önem verseydik bilime dünyayı biz yönetirdik her şey farklı olurdu geri kafalı yobaz cahil insanlar senin gibiler yüzünden dinden nefret eder oldu

  • SDN Okuru
   15.05.2017 / 11:39 0 / 10

   Hadi bu cahil yobaz. Sen ne yaptın ? hiçbirşey. O en azından maneviyata önem veren bir insan ki söyledikleri yanlış değil. Sizin gibi akıl fukarası insanlar ise oturdukları yerden milleti eleştirir. başka bir halta yaramaz.